به گزارش برنا از شهرکرد؛ سید نعیم امامی  اظهار داشت: مجموعه فولاد چهارمحال و بختیاری شامل فاز احیاء (تبدیل گندله آهن به آهن اسفنجی) و فاز فولاد سازی (تبدیل آهن اسفنجی به اسلب) و فاز تولید (شمش فولادی) است.

به گفته وی، در طرح توسعه فولاد در سفر رییس جمهوری در سال 93 به چهارمحال و بختیاری، ایجاد بخش تولید ورق (نورد سرد و گرم) نیز برای این طرح در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: بعد از اجرای این مراحل، افزایش ظرفیت تولید فولاد از یک میلیون به دو میلیون تن مد نظر است که تمامی این مراحل در پنج سال انجام می شود.

امامی تصریح کرد: فاز احیاء مجتمع فولاد استان که مرحله تولید آهن اسفنجی است از سال 85 آغاز شده و در طول سال های 89 تا 92 عملیات اجرایی طرح به دلیل مشکلات مالی تقریبا تعطیل شده بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: عملیات اجرایی طرح از سال 93 با مشارکت فولاد مبارکه به عنوان سرمایه گذار شتاب گرفت.

امامی گفت: این طرح برای 140 نفر فرصت شغلی مستقیم ایجاد می کند و با راه اندازی شرکت های اقماری تا سه برابر این میزان فرصت شغلی فراهم می شود.

به گفته وی، بزودی مرحله فولاد سازی طرح نیز آغاز و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این بخش در یک و نیم سال آینده تکمیل می شود.

امامی میزان سرمایه گذاری این طرح را 10 هزار میلیارد ریال با مشارکت ایمیدرو و فولاد مبارکه عنوان کرد.

مجتمع فولاد چهارمحال و بختیاری در سفید دشت در حدود 30 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است