به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در جریان بازدید در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ایجاد تحرک، شور و نشاط انتخاباتی از سوی نامزدها خوب است افزود : کاندیداها اخلاق و ادب اسلامی را نسبت به هم رعایت کنند تا منجر به تخریب فرد مقابل نشوند.

وی خاطر نشان کرد : هرگونه تخلف انتخاباتی از طریق دستگاه‌های نظارتی رصد می‌شود و به صورت جدی برخورد خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان رأی مردم را حق الناس عنوان و تصریح کرد : انتظار ما از اقشار مختلف مردم با هر اندیشه‌ای این است که از حقی که قانون اساسی برای آنان ایجاد کرده به نحو احسن استفاده نمایند.

دکتر نجفی به آمادگی همه جانبه‌ی عوامل اجرائی و نظارتی، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری را قوی‌تر از مرحله اول عنوان کرد و افزود : امیدواریم با حضور حداکثری مردم حماسه دیگری در مرحله دوم انتخابات همانند هفتم اسفند در شهرستان‌های رشت و رودبار بیافریند.

وی افزود : تمهیدات لازم درخصوص استقرار بیش از 640 صندوق اخذ رأی در همه‌ی مناطق شهری و روستایی در این 2 شهرستان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مرحله از انتخابات در 2 حوزه انتخابیه رشت و رودبار 2 هزار نفر رأی اولی هم به تعداد واجدین شرایط اضافه شده‌اند افزود : حضور این عزیزان باعث طراوت و زیبایی بیشتر فضای انتخابات می‌شود.

استاندار گیلان به شروع فصل کشاورزی اشاره و خاطر نشان کرد : باتوجه به حضور کشاورزان در مزارع درخواست ما از آنان و همه ی مردم رشت و رودبار این است که در اولین ساعات شروع رأی گیری در پای صندوق‌ها حاضر شوند.

وی احتمال تمدید شدن زمان انتخابات  همانند دور اول را ضعیف دانست و گفت : مردم حضور خود در شعب اخذ رأی را به ساعات پایانی برگزاری انتخابات موکول نکنند.