به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمدهادی ضیایی‌مهر در بازدید خبرنگاران از ایستگاه راه‌آهن شهید مطهری سرخس اظهار داشت: فاصله این ایستگاه تا مشهد حدود 35 کیلومتر است و بعد از راه آهن سرخس، بزرگترین ایستگاه باری است که برای عملیات تخلیه بارگیری و واردات صادرات و ترانزیت و حمل و نقل از ظرفیت این ایستگاه استفاده می‌شود.

ضیایی مهر افزود: مساحت این ایستگاه 189 هکتار است و دارای خطوط ریلی تخلیه و بارگیری است و مشخصه آن نیز سرمایه گذاری بخش خصوصی با سرمایه 100 میلیارد تومان است.

مدیرکل راه‌آهن ‌خراسان‌رضوی بیان کرد: فاصله ایستگاه شهید مطهری تا ایستگاه سرخس 153 کیلومتر است و با توجه به موقعیت ایستگاه که هم به سرخس نزدیک است و هم به مرز دوغارون و افغانستان، باید از ظرفیت آن بیش از پیش استفاده کرد.

وی درباره وضعیت ترانزیت در ایستگاه شهید مطهری عنوان کرد: در این ایستگاه سالیانه حدود یک میلیون تُن نفت کوره مصرفی استان خراسان که تقریبا صددرصد با ریل حمل می‌شود با سرمایه گذاری بخش خصوصی تخلیه می‌شود.

مدیرکل راه‌آهن ‌خراسان‌رضوی تاکید کرد: در گذشته تخلیه نفت کوره در خود مشهد انجام می‌شد و حدود یک‌میلیون تُن در این ایستگاه، واردات و صادرات انجام می‌شود.

ضیایی‌مهر با اشاره به اینکه به‌دنبال توسعه این ایستگاه هستیم خاطرنشان کرد: 20 میلیارد تومان برای گسترش آن در نظر گرفته شده و قصد گسترش و افزایش سکوهای آن را داریم.

مدیرکل راه‌آهن ‌خراسان‌رضوی تصریح کرد: جمعاً ارزش این پروژه 20 میلیارد تومان است و قابلیت‌های آن قرار است، توسعه یابد و عملیات بارگیری کالاها از آسیای میانه را در این ایستگاه انجام دهیم و واردات و صادرات را از ایستگاه مشهد به شهید مطهری انتقال دهیم.

ضیایی‌مهر افزود: 300 میلیارد تومان در اطراف ایستگاه راه‌آهن شهید مطهری سرمایه‌گذاری شده و کماکان پروژه‌های توسعه‌ای را نیز راه آهن پیگیر است.