به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، ایرج رحمانی مدیر شیلات استان، ضمن بیان اینکه سرانه مصرف ماهی در کشور ۹کیلوگرم و در استان قزوین ۵.۵کیلوگرم است افزود: در راستای افزایش سرانه مصرف ماهی در استان، امسال تولید ۴هزارو ۱۷۰تن انواع ماهی سردابی و گرمابی در استان هدف گذاری شده که با افزایش ۵۰درصدی تولید، زمینه مصرف بیشتر غذای سالم نیز فراهم شده است.

رحمانی گفت: ماهی از غذاهای سالم است اما چون گاهی سخت و پیچیده به مردم عرضه می شود و در بسته بندی و تمیز کردن آن روش مناسبی نداریم گرایش مردم به آن کم شده است.

وی اظهار داشت: اگر بتوانیم انواع پخت ماهی به روش آسان و با لذت را در جامعه فراهم کنیم و ماهی تازه و مرغوب را به شهروندان ارائه کنیم می توانیم به آینده امیدوار باشیم که سبد غذایی مردم با محصولات سالم پر شود.

مدیر شیلات استان قزوین افزود: در حال حاضر ماهی در کشور و استان هم کم و هم به سختی مصرف می شود لذا باید ذائقه مردم را به این محصول مفید غذایی که در سلامت مردم نقش مهمی دارد عادت دهیم و همانگونه که در رستورانها گران ترین و بهترین غذا ماهی محسوب می شود ما نیز می توانیم با آموزش صحیح در منزل، زمینه افزایش سرانه مصرف ماهی را فراهم کنیم.

وی در خصوص عرضه ماهی نشانه دار در استان که برای اولین بار رخ می دهد نیز یادآور شد: عرضه ماهی زنده و سالم بر اساس استانداردها که برای اولین بار در استان قزوین رخ داده کار خوبی است که می تواند توسعه یابد و مردم اگر با محصول غذایی سالم روبرو شوند و از خرید و مصرف کالایی مانند ماهی لذت ببرند می توان امیدوار بود سرانه مصرف هم بالا برود.

رحمانی گفت: بویژه در عرضه ماهی های جنوب به دلیل مسافت طولانی شاهد عرضه منجمد این محصول هستیم که هم پروتئین آن تحت تاثیر قرار می گیرد و هم گاهی با سپری شدن تاریخ مصرف ممکن است پیامدهای بهداشتی هم برای مصرف کننده داشته باشد و با تغییر مزه آن موجب کاهش استقبال مردم شود لذا این گونه مراکز با عرضه محصول سالم و بهداشتی قادر خواهند بود به افزایش سرانه مصرف هم کمک کنند.

وی عنوان کرد: برای گرایش بیشتر مردم به مصرف ماهی در طرح ترویج غذای سالم تاکنون سه مجوز برای عرضه، تمیز کردن و پخت ماهی با تنوع زیاد در مراکز تفرجگاهی اطراف شهر صادر شده تا خانواده ها ضمن سیاحت در این مراکز بتوانند ضمن خرید ماهی تازه و مصرف آن به سلامت خود کمک کنند.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از تولید بیش از ۲هزار و ۶۷۱تن انواع ماهی سردابی و گرمابی طی سال گذشته در این استان خبر داد.

رحمانی افزود: این میزان ماهی شامل ۲هزار و ۱۵تن ماهی سردابی در۱۲۱واحد پرورش ماهی در شهرستان ها و ۶۵۶تن انواع ماهی گرمابی در ۷۴واحد فعال تولیدی است که به بازار مصرف عرضه شده است.