به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین به همراه معاونینش، مدیرکل راه و شهرسازی و شهرداران قزوین، الوند و شریفیه و داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک به دیدار دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی رفتند. در همین زمینه منوچهر حبیبی معاون عمرانی استاندار با ارائه گزارشی از دیدار فریدون همتی با دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: در این جلسه طرح ها و مسائل مهمی در حوزه راه و شهرسازی استان قزوین مطرح شد که تسریع در تکمیل پروژه راه اصلی قزوین  الموت – تنکابن  از جمله این اولویت ها و دغدغه ها بود.

وی افزود: در این نشست مشترک بر تامین اعتبار و تسریع در اجرای طرح تاکید شد.

معاون عمرانی استاندار گفت: طول راه قزوین - الموت –تنکابن 148 کیلومتر است که 92 کیلومتر آن در محدوده استان قزوین می باشد که  فاز اول این طرح 62 کیلومتر  است و درحال حاضر 72 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حبیبی گفت: تسریع در اجرای راه قزوین –الموت به کلاچای معروف به جاده رحیم آباد، تکمیل مطالعات طرح راه آهن قزوین – قم و حل و فصل برخی از مسائل و مشکلات حوزه شهرسازی در شهرداری های شریفیه و الوند از دیگر مسائلی بود که در این جلسه مطرح و نسبت به آنها تصمیم گیری شد.

وی با اشاره به ضرورت احداث و راه اندازی میدان جدید میوه و تره بار قزوین اظهار داشت: در این خصوص مقرر شد کمیته ای با حضور استاندار، معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون وزیر کشور تشکیل و در خصوص مکان پیشنهادی شهرداری قزوین اظهار نظر و تصمیمات جمع بندی و به وزارت راه و شهرسازی برای تصویب ارسال شود.

معاون عمرانی استاندار افزود: تکمیل زیرساخت های شهرک مهرگان از جمله شبکه حمل و نقل، خرید نردبان آتش نشانی، احداث پل دوم ارتباطی در حد فاصل شهر محمدیه و شهرک مهرگان از دیگر موضوعات جلسه بود که مقرر شد وزارت راه و شهرسازی مساعدت و حمایت لازم را برای اجرای این طرح با مشارکت شهرداری محمدیه  داشته باشد.