به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ علی‌رضا رضایی‌نسب با بیان این مطلب اظهار داشت: در کنار تحقق مهمترین تعهد فناوری و اطلاعات شرکت مس در سال 94 اقداماتی دیگری از قبیل اصلاح و یکپارچه سازی زیرساخت و خدمات و ساماندهی سیستم‌های اطلاعاتی موجود نیز انجام گرفت.

رضایی‌نسب در خصوص اقدامات اجرایی برای تحقق چشم انداز ICT گفت: اولین گام در این مسیر تدوین یک استراتژی مبتنی بر واقعیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در داخل و خارج کشور بود که تلاش کردیم با بررسی تمامی راه‌حلهای ایجاد سیستم‌های اطلاعاتی یکپارچه به بهترین و پایدارترین پاسخ ممکن دست یابیم.

وی در تشریح این موضوع گفت: به همین منظور با بررسی تمامی پلت فرمهای نرم افزاری موجود برای ایجاد سیستم و تحقیق در خصوص ظرفیت‌های تمامی شرکت‌های داخلی و خارجی ارائه دهنده سیستم های یکپارچه در کنار استفاده از تجارب بسیار این شرکت به‌عنوان پیش قراولان پیاده سازی ERP و همچنین بررسی، تشخیص و تدوین تمامی نیازها اطلاعاتی شرکت و مستندسازی تمام فرآیندها توانستیم استراتژی و برنامه بلند مدت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت مس را تدوین و بهترین راه حل ممکن را ارائه دهیم.

رضایی‌نسب با تاکید بر اینکه بهترین راه حل همانا استفاده از خطوط نوین تولید سیستم‌های یکپارچه است که تمامی ابزارهای تولید نرم‌افزار را در یک بسته هوشمند ارائه می‌دهند اظهار داشت: با وجود این خط تولید و با توان موجود در کارکنان IT، استفاده از مشاوران مجرب در ساخت تیم‌های تولید نرم‌افزار و تامین ملزومات دیگر، این شرکت قادر خواهد بود در مدت زمان مناسبی به سیستم‌های یکپارچه اطلاعاتی شرکت که در چشم‌انداز و استراتژی ICT شرکت مس بیان شده است، دست یابد.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت مس همچنین اضافه کرد: در کنار این ماموریت خطیر تلاش کردیم تا در حوزه سیستم‌های موجود از قبیل نگهداری و تعمیرات، حراست، مالی، آموزش، نظارت، منابع انسانی و بهداشت و محیط زیست ساماندهی سیستم‌ها را عملی کنیم.

رضایی نسب با ابراز خرسندی از تحقق اکثر برنامه های پیش بینی شده برای ایجاد تحول و به روز رسانی سیستم‌ها در تشریح عملکرد فناوری اطلاعات گفت: در زمینه سیستم نگهداری و تعمیرات دو اقدام اساسی و مهم تغییر فرم ثبت توقفات براساس ISO14224  و امکان ثبت توقفات و دلایل آن در سیستم نت انجام شده است.

وی افزود: در حوزه سیستم لجستیک ایجاد زیرسیستم ثبت اطلاعات کنترل کیفی توزینها، تهیه سیستم پولینگ پالایشگاه با قابلیت کار کردن به صورت Offline ، برقراری ارتباط زیرسیستم‌های انبار محصول و تولید در لجستیک و ایجاد بخش مالی سیستم لجستیک از دیگر فعالیت های صورت گرفته  در این حوزه است.

مدیر فناوری و اطلاعات شرکت مس با اظهار این مطلب که ساماندهی سیستم مالی برای افزایش کارایی در شرکت مس از جایگاه ویژه ای برخوردار است گفت: در حوزه سیستم مالی افزودن قراردادهای ارزی-ریالی به سیستم قراردادها و تغییر فرم ها، افزودن محاسبه پاداش به سیستم پاداش نقدی پرسنل سرمایه گذاری، یکپارچه سازی سیستم مدیریت قراردادها در شرکت مس و نصب و راه اندازی سیستم کمیسیون معاملات در منطقه کرمان از اساسی ترین اقدامات انجام شده در حوزه سیستم مالی است.

وی در ادامه اظهار داشت: در حوزه سیستم نظارت تهیه و پیاده سازی سیستم اتوماسیون تغذیه و شناخت فرآیند و عقد قرارداد سیستم ایاب و ذهاب در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه موفق به انجام آن در سال 94 شدیم.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت مس با بیان اینکه اقدامات زیاد دیگری در حوزه های مختلف سیستمی منابع انسانی، حراست، آموزش، مدیریت کالا، بهداشت و محیط زیست انجام شده است گفت: تکمیل سیستم حضور و غیاب در سرچشمه و شهربابک، سیستم صدور و چاپ دفترچه بیمه تحت وب، ایجاد سیستم مدیریت برگزاری آزمون، انتخاب، خرید، پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت دانش، ایجاد و پیاده‌سازی سیستم مدیریت ورزش کارکنان، توسعه سیستم سلامت شغلی، ایجاد و راه اندازی سیستم سلامت و ایجاد و استقرار سیستم آمار تولید از اقدامات مهم صورت گرفته از سوی فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت مس در حوزه های ذکر شده در سال 94 است.

وی در ادامه به برنامه هایی طراحی شده برای سال 95 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و گفت: اکنون زمان پیاده سازی راه حل یکپارچه نرم افزاری شرکت مس است که ابتدا با آموزش و تیم سازی آغاز خواهد و سپس در فاز اول سیستمهای مالی و منابع انسانی از مجموع سیستمهای یکپارچه پیاده سازی خواهد و شد و سپس وارد فاز دوم خواهیم شد که به امید خدا در سال‌های بعد یکایک فرآیندها را در سیستم یکپارچه اطلاعاتی شرکت پیاده سازی خواهیم کرد.

رضایی‌نسب با بیان اینکه در کنار این وظیفه مهم یکپارچه سازی زیرساخت‌ها و خدمات نیز در دستور کار است بیان کرد: مهیا کردن زیرساخت‌های لازم برای یکپارچگی کامل ICT، یکسان‌سازی سرویس‌های ایمیل کل شرکت، اصلاح و استاندارد سازی سرور فارم‌ها، راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ شبکه مخابراتی و برقراری ارتباط فیبر نوری خاتون آباد، سرچشمه، چاه فیروزه و دفاتر شهر با ایستگاه مخابراتی واقع در شهربابک، پیاده‌سازی سیستم اپراتور خود کار مخابرات به منظور بهره گیری بهتر از منابع انسانی و راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ شبکه مخابراتی در برنامه سال 95 قرار دارند.

وی در پایان تاکید کرد: مهمترین هدف ما دستیابی به سیستم های یکپارچه اطلاعاتی برای ارائه اطلاعات و گزارشات و تحلیلهای تولیدی، مالی، انسانی و اقتصادی به تمامی مدیران ارشد و میانی شرکت مس در جهت بهبود تمام فرآیندها و رشد و شکوفایی صنعت مس می‌باشد که به امید خدا و یاری یکایک کارکنان شرکت مس و بویژه کارکنان فناوری اطلاعات و ارتباطات به آن دست خواهیم یافت.