به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام-سرهنگ فردین پیری گفت: طرح پاکسازی نقاط آلوده این شهرستان در راستای ارتقای امنیت اجتماعی طی پنج روز گذشته و در چند مرحله اجرا شد و در اجرای این طرح 12 سارق و خرده فروش مواد مخدر دستگیر و 12 فقره سرقت نیز کشف شد. 
فرمانده انتظامی شهرستان ایلام ضمن قدردانی از همکاری مردم با پلیس در پیشگیری از وقوع و کشف جرم، در خصوص پیشگیری از وقوع سرقت‌ به شهروندان توصیه کرد در صورت اطلاع از فعالیت‌های مجرمانه مراتب را در سریع‌ترین زمان از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

** برای اولین بار در ایلام صورت گرفت 
برگزاری آزمون آیین نامه مربیگری مدرسان و کارشناسان آموزشگاه های رانندگی 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام از برگزاری آزمون آیین نامه مربیگری ، مدرسین و کارشناسان شماره 2 برای اولین بار در استان ایلام برگزار شد . 
سرهنگ نوراله خادم عنوان کرد: به منظور تمرکز زدایی، جلوگیری از نارضایتی متقاضیان تدریس در آموزشگاه های رانندگی و کارشناسان آزمون عملی و همچنین جلوگیری از سفرهای زائد آزمون آیین نامه مربیگری ، مدرسین و کارشناسان در استان ایلام برگزار شد.
وی به چگونگی نحوه ثبت نام متقاضیان برای تدریس در آموزشگاه های صدور گواهینامه اشاره کرد و افزود: متقاضیان تدریس آیین نامه فنی مدرس و کارشناسان بایستی ابتدا درخواست خود را از طریق موسسه رهگشاء برای تعیین صلاحیت به پلیس راهور مراکز استان ها ارائه و سپس به مراحل دریافت سلامت جسمی و روانی و سایر موارد بپردازند.
رئیس پلیس راهور استان ایلام با بیان اینکه موسسه رهگشاء پس از بررسی مدارک متقاضیان در صورت نیاز و احراز شرایط برابر آیین نامه متقاضیان را به پلیس راهور معرفی می نماید افزود: در این مرحله پلیس راهور پس از بررسی نهایی نسبت به اخذ آزمون آیین نامه از آنان اقدام نتایج را اعلام می نماید .
سرهنگ خادم ادامه داد: قبلا می بایست متقاضیان به مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا مراجعه نماید که از این پس متقاضیان هر استان درهمان استان خودشان ثبت نام و آزمون برگزار می گردد.
رئیس پلیس راهور استان ایلام اظهار کرد: برابر نیاز و درخواست موسسه رهگشاء ثبت نام برای عموم مردم چه مرد و چه زن که دارای حداقل مدرک لیسانس در رشته حقوق و یا مکانیک باشد بلامانع است.