به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام-فرهاد قیصربیگی با بیان اینکه تمام خانواده های چند معلولی فاقد مسکن زیر پوشش این طرح قرار گرفتند، اظهار کرد: در قالب اجرای این طرح عملیات احداث 31 واحد مسکونی برای خانواده های چند معلولی ساکن در مناطق شهری و روستایی نیز آغاز شده است.
وی میزان پرداخت کمک بلاعوض به خانواده های چند معلولی ساکن در مناطق شهری در اجرای این طرح را 300 میلیون ریال شامل 150 میلیون ریال از سوی بنیاد مستضعفان، 100 میلیون ریال از سوی بهزیستی و 50 میلیون ریال از سوی انجمن خیرین و برای خانواده های ساکن در مناطق روستایی را 180 میلیون ریال اعلام کرد.
مدیرکل بهزیستی استان ایلام افزود: همچنین از سوی بانک مسکن تسهیلات 150 میلیون ریالی به هر یک از این خانوارها برای احداث واحد مسکونی قابل پرداخت است که این افراد در صورت تمایل می توانند از این وام بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه عملیات ساخت این واحدها در آینده نزدیک به اتمام می رسد، تاکید کرد: مهمترین مشکل در این زمینه عدم همکاری برخی دستگاه های خدماتی برای اعمال معافیت های هزینه انشعاب آب، برق و گاز است با وجود مکاتبات انجام شده این اداره کل و تصویب در قانون بودجه، همکاری لازم را ندارند.
قیصربیگی با اشاره به اینکه همچنان 669 مددجوی زیر پوشش این سازمان در استان ایلام فاقد مسکن هستند، از تلاش اداره کل بهزیستی برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با بسیج سازندگی با هدف ساخت واحدهای مسکونی مورد نیاز مددجویان زیر پوشش خبر داد.