به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، ایوب رحیمی معاون استاندار در همایش معلمان شهرستان البرز اظهار کرد: جهالت و نادانی ریشه همه بدبختی ها است و معلمان و اساتید حوزه و دانشگاه نقش بسیار اساسی در هدایت جامعه و رفع جهالت در جامعه دارند به همین دلیل سرمایه گذاری در آموزش و پرورش منجر به کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

رحیمی با اشاره به نقش آموزش در اصلاح آسیب های جامعه عنوان داشت: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش به مفهوم توجه به علم، دانش و اندیشه در جامعه است که منجر به کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری با بیان اینکه "توجه به حوزه آموزش و پرورش توجه به اقتدار ملی، سرمایه اجتماعی و اخلاق و انسانیت است." خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش و معلمان و اساتید از زیربنایی ترین سازمان های کشور می باشند اگر بخواهیم مشکلات کشور را حل کنیم باید با نیروهایی کارآمد، متخصص و متعهد داشته باشیم که این نیروی انسانی توسط نهادهایی چون آموزش و پرورش، دانشگاه ها و حوزه های علمیه تامین می شود.

رحیمی گفت: هزینه کردن در آموزش هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است و کلید توسعه و پیشرفت در همه زمینه ها در جامعه در دستان معلم است.