به گزارش خبرگزاری برنا از لر ستان ،نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در دیدار با اعضای تشکل های کارگری، کارفرمایی، کارگران، تعاونگران، مدیران عضو شورای هماهنگی رفاه اجتماعی استان لرستان

گفت : با برنامه ریزی در راستای تولید داخلی و استفاده از محصولات داخلی نه تنها زمینه های وابستگی در شرایط تحریم از بین می رود بلکه تحقق اقتصاد مقاومتی نیز تسهیل می شود.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: استفاده از تولید داخلی بهترین راهکار برای مقابله در برابر تحریم است چرا که اقداماتی مانند برداشت دو میلیارد از پولهای بلوکه شده ایران نشان می دهد که آمریکایی ها دزد هستند.

وی کرد: در این زمینه هم موضوع این نیست که چه کسی مقصر است، این فرع قضیه است بلکه باید با این اقدامات دانست که آمریکا و هم دستانش دزد هستند و برای وابستگی و تحریم ایران از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان داشت: استقامت در برابر تحریم ها و مصرف کالای داخلی راه مقابله با این غارتگران است.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: علاوه بر استفاده از کالای داخلی ما باید به دنبال بهبود کیفیت کالای داخلی خودمان باشیم، ما اگر کالایی تولید می کنیم و هزینه می کنیم، بهتر است صرف تولید کالای با کیفیت شود و در این زمینه هم سست انگاری نکنیم.

وی تصریح کرد: ما باید به دنبال کیفیت بخشی به تولیدات داخلی مان باشیم چرا که اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توانمندی های داخلی حاصل می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر ضرورت استفاده از توانمندی های داخلی اظهار داشت: در لرستان سرمایه های عظیمی وجود دارد که برای دستیابی به رشد اقتصادی و زندگی بهتر باید از آنها استفاده کنیم.

آیت الله میرعمادی گفت: درد و محرومیت لرستان این است که نمی تواند از سرمایه ها و داشته های خودش استفاده کند.

وی افزود: ما باید شیوه های سنتی تولید و کسب و کار را تغییر دهیم تا با بهبود تولید از محرومیت خارج شویم چرا که اقتصاد دانش بنیان عامل ایجاد سرمایه است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در این مسیر باید دانش عده ای از افراد در کنار تجربه عده ای دیگری قرار بگیرد تا شرایط زندگی بهبود یابد گفت: ما می بینیم که در برخی جاها حتی آب هم میخرند اما توسعه یافته هستند ولی درد و محرومیت لرستان به علت عدم استفاده از منابعی چون آب، معادن، هوا و میراث فرهنگی و ... است.

آیت الله میرعمادی با طرح این سوال که ما تا کنون چقدر از منابعمان در حوزه آب استفاده کرده ایم؟ ادامه داد: جز این است که گنجینه هاب تاریخی مان را در زیرزمین قلعه فلک الافلاک نگهداری می کنیم که حتی گردشگران خارجی هم آنها را به خوبی نمی بینند؟

وی با بیان اینکه استفاده از منابع موضوعی است که در دست ما و شماست گفت: چرا یک کارگر باید ۳۰ سال در یک کارخانه کار کند و بعد از بازنشستگی نتواند از مهارت و تجربه اش در زمینه ای دیگر بهره بگیرد؟

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: ما برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید از این ظرفیتها بهره برداری کرده و با تکیه بر توانمندی داخلی به توسعه دست پیدا کنیم.