به گزارش برنا از اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان در مصلی بزرگ امام خمینی(ره)، با اشاره به لزوم تدبر و تعقل در قرآن کریم در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: عمل نکردن به بسیاری از واجبات مانند حجاب و کنار گذاشتن امر به معروف و نهی از منکر، در نتیجه بی توجهی به محتوای قرآن کریم است.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه خشک شدن زاینده رود موضوعی، اقلیمی و البته تقدیری است، گفت: خدا در قرآن نیز فرموده است که سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهیم مگر اینکه خودشان اراده کنند.

وی با اشاره به حضور ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دستگاه های انتظامی برای مبارزه با روزه خواری علنی، اظهار داشت: این نیروها اجازه نمی دهند در شب های ماه مبارک رمضان، در حاشیه زاینده رود و پارک ها فساد رخ دهد و گناه صورت گیرد.

میردامادی با بیان اینکه صحبت های هفته گذشته نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، حق بود و گناه سبب بسته شدن درهای رحمت می شود، گفت: دردها، ناشی از مرتکب شدن گناه است.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: اگر کشورهای 5+1 حاضر شدند مذاکره کنند به دلیل این بود که ما قدرتمند هستیم. وقتی غنی‌سازی 20 درصدی را انجام دادیم، یعنی به قله رسیدیم و می‌توانستیم بمب هسته‌ای نیز داشته باشیم، اما دین و سیاست ما با بمب هسته‌ای نمی‌خواهد.

میردامادی با اشاره به اینکه در قرآن نیز آمده که مسلمانان باید آنقدر قوی باشند که دشمنان خدا از آنها بترسند، تصریح کرد:  به دلیل همین اقتدار و قدرت در مذاکره جلوی ما زانو زدند. امروز هم قوی هستیم، اما دشمن دو نقشه خطرناک دارد، ابتدا اینکه از نظر قدرت علمی ما را تهی کند و سپس با نفوذهای فرهنگی نسل جوان و دیندار را از ایمان تهی کند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزاران نظام افزود: متأسفانه آمریکایی‌ها به تعهدات خود در برجام عمل نکردند و امروز هم کاندیداهای ریاست جمهوری آنها مسابقه گذاشته‌اند که در مورد ایران چنین و چنان می‌کنیم و برجام را پاره می‌کنیم، خوب ما هم به گفته رهبری‌مان برجام را آتش می‌زنیم.

امام جمعه موقت اصفهان به شهادت سردار شهید چمران اشاره کرد و ادامه داد: این روز با نام بسیج اساتید نام‌گذاری شده است و امیدواریم گروه‌های بسیج در دانشگاه به ویژه بسیج اساتید بی‌بندوباری و بی‌حیایی را در دانشگاه‌ها کنترل کنند.

میردامادی ادامه داد: امروز روزجهانی بیابان‌زدایی است و متأسفانه جنگل‌ها و مراتع به دست یک مشت غارتگر و دزد تصرف می‌شود و آنچه خدا به ما داده را نابود می‌کنند. باید از چنین کاری جلوگیری کرد.

وی به ماه رمضان و ترک گناه اشاره کرد و گفت: هر که پشتوانه‌اش خدا شد عزیز است و ماه مبارک رمضان شهرالله است و آن‌گونه که پیامبر اکرم (ص) فرموده است باید قدر این ماه را که ساعاتش بهترین ساعات، روزهایش بهترین روزها و شب‌هایش بهترین شب‌هاست، را بدانیم. چراکه این ماه، ماه رحمت و مغفرت است، مهمان خدا هستیم.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: دردها همه از گناه است و مسلماً ستاد امر به معروف و نهی از منکر، نیروی انتظامی و مردم همه به میدان آمده‌اند و قطعاً مردم عزیز اجازه نمی‌دهند روزه‌خواری علنی شود و در شب‌های ماه رحمت و مغفرت در پارک‌ها و در حاشیه رودخانه زاینده‌رود فساد و گناه صورت بگیرد.