به گزارش برنا آذربایجان غربی، اولین همایش بین المللی اقتصاد شهری روز پنجشنبه سی ام  اردیبهشت 1395 با حضور صدها تن از شخصیت های اقتصادی ایران و جهان  در تالار بانک شهر و به همت انجمن اقتصاد شهری ایران  درتهران برگزار شد.

داود ندیم، مشاور شهردار و معاون سابق اقتصادی شهرداری ارومیه در این زمینه گفت: در این همایش دهها مقاله برتر  داخلی و خارجی در حوزه اقتصاد شهری ارائه شد و از شهرداریهای موفق و برتر  ایران در حوزه اقتصاد شهری  با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.

ندیم  اعلام کرد : در این همایش ، شهرداری ارومیه بعنوان یکی از شهرداریهای برتر ایران در حوزه اقتصاد شهری معرفی شد و لوح تقدیر به محمد حضرت پور، شهردار ارومیه اهدا شد .

وی تاکید کرد: اقدامات دو سال اخیر شهرداری ارومیه ، این شهر را نامزد شهر برتر در حوزه اقتصاد شهری نموده است.

ندیم،  تدوین زیر ساخت های قانونی در حوزه  اقتصاد شهری ازجمله شیوه نامه جدید سرمایه گذاری و  طرح  اولین قانون اقتصادی برای شهرداریهای کشور، ایجاد زیر ساخت های ساختاری و تشکیل  معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری و زیر بخشهای آن، توجه به زیر ساخت مطالعاتی و اقدام به تهیه سند  افق بیست ساله، آموزش و فرهنگ سازی و نیرو سازی در حوزه اقتصاد شهری ، اقدامات اولیه در حوزه  خودکفایی و درآزایی سازمانهای تابعه، انعقاد قرارداد 350 میلیارد تومانی کارخانه تبدیل پسماند به برق، اجرایی نمودن تفاهم نامه خط یک تراموا به ارزش سیصد میلیارد تومان. اقدامات لازم برای تاسیس ایرلاین ارومیه با حداقل هشتاد میلیارد تومان، اقدامات اولیه برای اخذ فاینانس از پنج کشور برای پروژه های شهری، انعقاد بیش از ده قرار داد سرمایه گذاری مشارکتی با بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی به ارزش بیش از بیست  تریلیون ریال، انعقاد دهها تفاهم نامه همکاری با اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی در حوزه اقتصاد شهری به ارزش بیش از یکصد تریلیون ریال را  از جمله اقدامات شهرداری ارومیه  در حوزه اقتصادی  برشمرد.