به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،به مناسبت ماه مبارک رمضان عصر جمعه 28 خرداد ماه مراسمی با عنوان زیارت عاشورا و تفسیر قرآن، در خانه کاراته لرستان برگزار شد.

 در این مراسم پس از خیر مقدم به حاضرین، قرائت زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت و تفسیر قرآن توسط استاد گرامی حاج شکوه رشیدی اجرا گردید و طی آن وی با تاکید بر اهمیت قدرت اندیشه و نیز بیان روایاتی، بر لزوم دین شناسی و خودشناسی و تقویت جسم و روان و تعلیم و تربیت در لباس پاک و سرشت و باطن زیبای نونهالان و ورزشکاران کاراته، آنها را تشویق به ادای واجبات  کرد.

در ادامه این مراسم که با تلاش سبک های آزاد کاراته بانوان و مربیان فعال این سبک، مریم جعفری، سرور ولی پوریان  و سمیه نصیریان اجرا گردید، علی یاور عزیزپورمدیر کل اداره ورزش و جوانان لرستان ، سید سعید قاسمی رییس هیات کاراته لرستان و  آزاده عقیلی نایب رییس کاراته بانوان حضور یافتند و به مناسبت ماه رمضان به سخنرانی پرداختند.

مدیرکل اداره ورزش وجوانان لرستان  با توجه به نقش زنان، ضرورت حضور فعال بانوان در ورزش و سلامتی  جسمی، تزکیه نفس برای تربیت جامعه ورزش به ویژه بانوان ورزشکار و تعمیم آن به کسانی که به نوعی با آنها در ارتباط هستند را ضروری  برشمرد.

سید سعید قاسمی نیز در ادامه مراسم از حضور فعال بانوان در اجرای این مراسم و دیگر مراسم هیات کاراته تقدیر و سپاسگذاری  کرد.

در پایان مراسم که از ساعت 16:30 به مدت دو ساعت ادامه یافت، پرسش هایی در دو موضوع رمضان و ورزش کاراته مطرح شد و به شرکت کنندگان نیز جوایزی اهدا گردید.

خبر: رضا میرزایی