به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز " حجت الاسلام علی موحدی پور درسخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته کرج، افزود: روز 31 خداد ماه که سالروز شهادت استاد شهید مصطفی چمران می باشد روز بسیج اساتید در کشور نامگذاری شده است.
وی اظهار کرد: تجدید میثاق اساتید دانشگاه در این روز با آرمان های امام راحل و شهدای گرانقدر از جمله شهید چمران در مراکز دانشگاهی فعال در کشور نشانه تعهد ملی آنان در راه تربیت نیروی انسانی متخصص برای رشد و تعالی ایران اسلامی دارد.
وی بیان کرد: بسیج اساتید کشور بزرگترین سازمان مردم نهاد فعال در کشور است که پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب بیشترین دغدغه آنان را در راه گسترش علم، تربیت نیروی انسانی ، امور فرهنگی و پژوهشی تشکیل می دهد.
موحدی پوربیان کرد: یک هزار و 400 نفر از اساتید دانشگاه فعال در البرز عضو این سازمان مردم نهاد هستند که در راه تولید محصول نیروی انسانی کارآمد و سایر فعالیت های فرهنگی انجام وظیفه می کنند.
وی گفت الگوی بسیج اساتید دانشگاه های ایران شهید چمران است که به درد دین در جامعه اعتقاد داشت و به همین دلیل به مبارزه پرداخت و به درجه رفیع شهادت نائل شد.
وی با اشاره به تصویب آئین نامه بسیج اساتید در سال 1380 در کشور یاداور شد: این سازمان با رویکرد آموزشی - فرهنگی به دنبال دفاع از ارزش ها و دست آوردهای انقلاب اسلامی است .
رئیس بسیج اساتید البرز ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی ، کمک به ایجاد زیرساخت های لازم برای فعالیت های پژوهشی، تلاش برای پیشرفت و آبادانی کشور، آگاهی بخشی به مردم با موضوعات سیاسی، فرهنگی ، آموزشی و معرفتی ، اصلاح و تقویت رابطه استاد و دانشجو، احیای تمدن اسلامی و آموزش مربیان در راستای مبارزه با جنگ نرم از جمله وظایف دیگر سازمان بسیج اساتید کشور را تشکیل می دهد.
وی با اشاره به شعار سال و وظایف مسوولان و مردم در عملیاتی کردن آن در جامعه بیان کرد: انقلاب اسلامی همواره مورد بغض و کینه دشمنان بوده به گونه ای که همواره تلاش می کنند تا از راههای مختلف به ایران اسلامی آسیب برسانند که یکی از این اهرم ها فشار اقتصادی است.
موحدی پور ادامه داد: از سال 86 مقام معظم رهبری موضوع مهم اقتصاد مقاومتی را بیان کردند زیرا ایشان بر رونق اقتصادی جامعه با توجه به توان داخلی باور دارند .
وی تاکید کرد: تلاش برای عملیاتی شدن این شعار از محورهای کاری سازمان بسیج اساتید کشور از جمله البرز است .