به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز " عبدالکریم رستمی روز شنبه افزود: ارشیا سلیمان زاده دانش آموز پایه هشتم از دبیرستان علی ابن ابیطالب این ناحیه توانست در مرحله دوم آزمون ویژه مسابقات جهانی ریاضی در کشور رتبه برتر را به خود اختصاص دهد.

وی اظهار کرد: این دانش آموز در رقابت با ۴۰۰ دانش آموز از استان های مختلف دیگر که به مرحله دوم آزمون مسابقات جهانی ریاضی در کشور راه یافته بودند، موفق به کسب رتبه برتر کشوری شد.

وی بیان کرد: مسابقات جهانی ریاضی ( wmi) با حضور کشورهای مختلف جهان در تیر ماه سال ۱۳۹۵ در کشور مالزی برگزار می شود که دانش آموز این ناحیه به عنوان یک شرکت کننده ایرانی در آن مسابقات حضور پیدا می کند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج از محمدحسین سرزعیم بعنوان دیگر دانش آموز راه یافته به مسابقات جهانی ریاضی (tmc) نام برد.

رستمی بیان کرد: این دوره از مسابقات ریاضی مرداد ماه سال ۱۳۹۵ در کشور تایلند برگزار می شود که دانش آموز این ناحیه موفق به کسب امتیاز لازم برای شرکت در آن بعنوان شرکت کننده ذخیره راه یافته است.

وی ادامه داد: برای آماده سازی بیشتر این دانش آموزان برای شرکت در دو مسابقه جهانی ریاضی دوره های تخصصی با معلمان مجرب برگزار می شود.

وی ادامه داد: امیدواریم این دانش آموزان با کسب مقام بار دیگر نام مقدس و سرافراز ایران را در جهان طنین انداز کنند و پرچم پر افتخار ایران اسلامی را در این دوره از مسابقات جهانی ریاضی به اهتزاز در آورند.

 

نویسنده : عارف طحان