به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز به نقل از روابط عمومی استانداری، " سید حمید طهائی " ظهر جمعه در بازدید از مسیر گردشگری جاده چالوس به کندوان گفت: چهارمین جاده زیبای دنیا که بخشی از مسئولیت نگهداری آن نیز به عهده استان البرز است، نیاز به توجه ملی دارد.
 
وی تصریح کرد: پاکسازی، حفاظت و ساماندهی مسیر گردشگری چالوس بعنوان یکی از جاذبه های منحصر بفرد منطقه یک موضوع مهم ملی تلقی می شود.
طهائی با اشاره به تأمین بخشی از آب شرب تهران از سد کرج و رودخانه های مجاور در این مسیر، تأکید کرد:  با توجه به حجم گردشگرانی که از این محدوده عبور می کنند لزوم حفاظت و تأمین سلامت آب رودخانه و سد کرج مسئله حایز اهمیتی است که نباید مسئولان از آن غافل شوند.
وی افزود: به جهت عدم توجه گردشگران به پاکسازی نقاط هدف گردشگری خود در این مسیر با اولویت تکالیفی بر عهده مدیران نهاده شده که در حال انجام آن هستند.
استاندار البرز با اشاره به طرح وزارت نیرو جهت احداث خطوط انتقال آب از سد کرج نیز بیان کرد: این عملیات عمرانی و فرایند انتقال آب نباید لطمه ای به زیبایی این محدوده گردشگری بزند.
 
استاندار البرز پیگیری روند ساخت و سازهای غیر مجاز در حواشی رودخانه و سد کرج و مدیریت پسماند را دو اولویت اصلی منطقه خواند و افزود: برنامه ریزی های اساسی برای ساماندهی موضوع پیشروی غیرمجاز مراکز خدماتی و گردشگری به محدوده خطوط قرمز جاده چالوس صورت گرفته و در بحث مدیریت پسماند نیز در معاونت عمرانی مسائل به جد دنبال می شود.

طهائی تدوین طرح جامع گردشگری مسیر جاده چالوس را نیز نقشه راه جامعی برای رفع بسیاری از موانع و دغدغه ها برشمرد و گفت: این موضوع در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد و همکاری وزارت راه و شهرسازی، همچنین آب منطقه ای استان را می طلبد.