به گزارش خبرگزاری برنا از یاسوج؛مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کسی می‌تواند رئیس هیأت‌های ورزشی در کهگیلویه و بویراحمد باشد و موفقیت به دست آورد که هماهنگی لازم را با فدراسیون ورزشی مربوطه و اداره کل ورزش و جوانان داشته باشد.

جهانبخش ایزدپور در مجمع انتخابات هیأت جودوی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: جودو یکی از رشته‌های مدال‌آور در استان کهگیلویه و بویراحمد در سطح ملی و بین‌المللی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در استان ما به دلیل محرومیت‌ها و برخی از مشکلات از جمله اینکه حامی مالی ورزش در استان نداریم باید رؤسای هیأت‌ها بتوانند اعتبارات را از طرق مختلف جذب کنند.

ایزدپور بیان کرد: در استان اگر کسی می‌خواهد در رأس مدیریت هیأت‌ها موفق باشد باید بتواند از تهران برای رشته ورزشی خود پول بیاورد.

وی افزود: با این وضعیت همه رؤسای هیأت‌های ورزشی باید به دنبال جذب اعتبارات از مرکز باشند و دل به اعتبارات استانی خوش نکنند.

ایزدپور با اشاره به موفقیت‌هایی که در طول دو سال اخیر ورزش استان کسب کرده است، بیان کرد: در زمینه افزایش سرانه فضاهای ورزشی در استان از 80 سانتی‌مترمربع به ازای هر نفر در دو سال پیش به 1.9 سانتی‌مترمربع رسیده‌ایم.

وی گفت: با به بهره‌برداری رسیدن تعداد 29 پروژه ورزشی در شهرستان‌های بویراحمد و دنا این سرانه افزایش می‌یابد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: یکی از کارهای مهم دیگر این بوده که توانستیم ظرف دو سال گذشته هیأت‌های ورزشی استان را از بلاتکلیفی نجات دهیم و تنها دو هیأت ورزشی دیگر داریم که باید انتخابات آن‌ها را برگزار کنیم.

وی گفت: رتبه ورزش استان را از 31 کشوری با 6 پله صعود به رتبه 25 ارتقا دادیم و در بسیاری از شاخص‌ها اکنون در کشور بهترین وضعیت را داریم.

ایزدپور گفت: اکنون در امور فرهنگی در کشور رتبه 11، در ورزش همگانی رتبه چهار کشور، در قهرمانی رتبه 25 کشور، در جوانان رتبه 10 و در برخی موارد دیگر رتبه‌های خوبی را به خود اختصاص داده‌ایم.