مجتبی مجد در گفتگو با خبرنگار برنا در مشهد افزود: طرح کوه پیمائی افطار تا سحر امسال برای اولین بار با ابتکار مدیریت تربیت بدنی همگانی شهرداری و به میزبانی منطقه 9 در پارک خورشید برگزار می شود که طی آن هر شب حدود 600 نفر از شهروندان را پوشش می دهد.

وی ادامه داد: در این طرح که با همکاری ارگان های مختلف چون بسیج و هئیت کوهنوردی انجام می شود هر شب یک منطقه شهرداری مشهد به عنوان میزبان وارد شده و حدود 600 نفر از اهالی منطقه خود را با اتوبوس هایی که شهرداری در اختیار آنها گذاشته به این محل می آورد.

مجد اظهار داشت: شیوه برگزاری کوه پیمائی هم به این صورت است که بعد از برگزاری نماز جماعت و برپایی سفره افطار کارهای فرهنگی از قبیل تلاوت قرآن و تواشیح به صورت فشرده انجام شده و سپس افراد برای کوه پیمائی با کمک راهنما اعزام می شوند.

مدیر تربیت بدنی همگانی شهرداری مشهد با اشاره با اینکه برنامه کوه پیمائی در ساعت 11 به پایان رسیده و شرکت کننده ها با اتوبوس به مناطق خودشان برگردانده می شوند عنوان کرد:خوشبختانه بازخورد بسیار خوبی از شهروندان شرکت کننده در این همایش گرفته ایم و به همین دلیل قصد داریم بعد از ماه مبارک رمضان که فرصت و زمان بیشتری وجود دارد برنامه های ویژه ای برای جذب همه مردم به سمت ورزش مفرح کوه پیمائی برگزار نمائیم.

مجد درباره هدف برگزاری این برنامه نیز گفت:کوه پیمائی و کوهنوردی ورزشی است که در اسلام به آن توصیه شده و مقام معظم رهبری هم بارها درباره لزوم پرداختن به آن تاکید کرده اند. هدف اولیه ما پیروی از این بزرگان است و هدف دوم ما ایجاد فضای معنوی و فرهنگی در محیط های ورزشی است که خوشبختانه با استقبال مردم عزیز همراه شده است.