به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ، میزان غلظت ذرات گردو غبار امروز تا ساعت 12ظهر در مناطقی مثل پلدختر بیش از 14برابر حد استاندارد اعلام شد.

الهام برنا معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: با توجه به ورود موجی از ریز گردهی عربی  از طرف کشور عراق و سوریه به غرب کشور و به تبع آن به استان لرستان امروز مورخ 29 خرداد 95 اکثر شهرستان ها استان همچنان در وضعیت بسیار خطرناک و بحران قرار دارد .

وی افزود: غلظت ذرات هوا در شهرستان کوهدشت طی ساعات گذشته با ثبت عددی معادل 17 برابر حد مجاز  و شهرستان پلدختر با ثبت عددی معادل 28 برابر حد مجاز و مرکز استان( خرم آباد) با ثبت عددی معادل 29 برابر حد مجاز در وضعیت بسیار خطرناک قرار داشته اند.

الهام برنا با بیان اینکه: امروزبیست ودومین  روز آلاینده هوای استان در سال ٩٥ می باشد، اظهار داشت: پیش بینی می شود این موج برای امروز هوای استان را همچنان تحت تاثیر خود قرار دهد.

معاون نظارت وپایش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان تاکید کرد:استاندارد غلظت ذرات ٢/٥ میکرون ، ٣٥ میکروگرم بر متر مکعب و استاندارد ذرات ١٠ میکرون ، ١٥٠ میکروگرم بر متر مکعب می باشد .