به گزارش خبر گزاری برنا در غرب تهران، جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان ملارد به ریاست مجتبی شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و دیگر اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار گردید.

مجتبی شاهقلیان در این جلسه گفت: بعد از دوران جنگ  نظام 7 برنامه تحول در خصوص اصلاح روند ساختار اداری تهیه و در اختیار دولت قرارداد.

شاهقلیان افزود: هرچند متاسفانه عدم پایبندی برخی دولت ها به ویژه دولت قبل در تحول نظام  اداری در خصوص  کاهش نیروی انسانی  که دولت متعهد بود اقداماتی را انجام دهد، نه تنها  کاهش پیدا نکرد بلکه با میانگینی در یک دوره هشت ساله  تقریبا" با افزایش یک میلیونی نیروی انسانی در بدنه دولت مواجه شدیم .

معاون فرماندار اظهار داشت: این عمل دولت سابق به بودجه و سلامت اداری کشور لطمات جبران ناپذیزی راوارد کرد .

وی خاطر نشان کرد: آن چیزی که دولت تدبیر و امید میراث دار آن در نظام تحول اداری هست، یک مجموعه اداری بزرگ که بودجه عظیمی از کشور را می بلعد.

شاهقلیان در ادامه با بیان اینکه مردم به عنوان سرمایه های اجتماعی و پشتوانه مملکت و همواره همراه و پشتیبان نظام و انقلاب هستند، گفت: لازمه حفظ و پشتیبانی و حمایت مردمی ارائه خدمات بهینه به مردم است.

شاهقلیان با اشاره به اهمیت آموزش کارکنان در خصوص تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق شهروندی در ادارات، افزود: کارمندان ادارات باید آموزشهای لازم را در این خصوص فراگیرند تا مردم در مراجعه به ادارات بارضایت خاطر از اداره مربوطه خارج شوند.

وی تصریح کرد: ارتقای سطح علمی و مهارتی کارکنان، احیای نظام تشویقات و تنبیهات، بهینه سازی و بازنگری در روند خدمت رسانی، راه اندازی نظام پیشنهادات درادارات در این باره باید مدنظر قرار گیرد.

در ادامه جلسه تفرشی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملارد و نماینده انجمن توسعه حقوق شهروندی به بیان دیدگاههای خود در خصوص راهکارهای اجرایی برنامه های صیانت از حقوق شهروندی، حجاب و عفاف در خصوص عملیاتی نمودن سیاست های دولت در دو حوزه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی پرداختند.

همچنین مرادی مسئول اداره بازرسی فرمانداری اشاره ای به دستورالعمل 12 گانه  صیانت از حقوق شهروندی داشته و کاستی های موجود در ادارات برای اجرای این دستور العمل ها را درطی بازدید های محسوس و نامحسوس بعمل آمده را بیان کرد.