معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی گفت: ایجاد اشتغال و رونق واحد های تولیدی و اقتصادی در اولویت برنامه های کاری استان قرار دارد.

به گزارش برنا آذربایجان غربی ، صفر زاده در سومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل استانداری ترتیب یافت، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم به توسعه اقتصاد و ایجاد اشتغال پایدار در کشور اظهار کرد: در استان آذربایجان غربی تحقق منویات مقام معظم رهبری دولت تدبیر و امید در زمینه ایجاد اشتغال و رونق واحد های تولیدی و اقتصادی در اولویت برنامه های کاری استان قرار دارد و از طرح های شرکت های کارآفرین و بخش خصوصی در ایجاد برنامه های اشتغالزا  در استان حمایت می کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی با اشاره به جلسه اخیر با بانک های عامل اتستان نیز گفت : بانک های عامل استان نیز آماده ارائه تسهیلات لازم جهت رونق اشتغال در استان هستند.

صفر زاده ارتقای کیفیت محصولات تولیدی در جهت ایجاد رقابت در بازارهای مختلف داخلی و خارجی و بازاریابی  مناسب محصولات تولیدی استان را نیز در رونق اقتصادی واحد های تولیدی استان مهم و موثر دانست و گفت: واحد های تولیدی استان برای موفق بودن باید به گونه ای برنامه ریزی کنند تا محصولات تولیدی آنها در سریع ترین زمان به فروش رسیده و درآمد های آنان وارد چرخه سرمایه در گردش شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به بررسی مسائل و مشکلات واحد های تولیدی در استان جهت رفع مشکلات آنان گفت: در برخی موارد که مشکلات این واحد های تولیدی در استان قابل حل نیست ، این پرونده ها در تهران و با حضور مقامات ارشد ملی بررسی می شود.

در این جلسه قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به نقش موثر کارگوه اشتغال و سرمایه گزاری استان در حل مسائل و مشکلات حوزه اشتغال استان ، از رییس این کار گروه خواست تا در صورت امکان جلسات کاروه اشتغال و سرمایه در شهرستانهای استان نیز برگزار گردد.

در این جلسه همچنین دو نفر از کارآفرینان بخش خصوصی در خصوص طرح های کارآفرینی خود توضیحاتی ارائه کردند.