به گزارش برنا،یوسف خدادادی عصر امروز در جریان بازدید از زندان اردبیل اظهار کرد: امیدواریم تا پایان ماه مبارک رمضان این میزان کمک به همت خیرین افزایش پیدا کرده و زمینه آزادسازی این زندانیان و بازگشت آنها به آغوش خانواده‌هایشان را در ایام پرفضیلت لیالی قدر و عید سعید فطر شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: البته قرار است ستاد دیه کشور و استان نیز از منابع و اعتباراتی که در اختیار دارد نسبت به تأمین بخشی از این منابع مورد نیاز برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد کمک کند.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: ما هر چقدر چنین زندانیانی را از بند آزاد کنیم قطعاً کاهش آسیب‌ها، مشکلات و دغدغه‌های ناشی از این زندانی‌ شدن‌ها را شاهد می‌شویم.

خدادادی به کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی برای آزادی زندانیان نیازمند واقعی اشاره کرد و افزود: قرار نیست ستاد دیه همه زندانیان را از بند آزاد کند بلکه تلاش جدی بر این است تا در حد وسع و توان نسبت به پرداخت جرایم کمتر اقدام کرده و تعداد بیشتری را با کمک‌های مردمی و خیرین آزاد کند.

عضو هیأت مدیره ستاد دیه استان اردبیل به کاهش ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی و همچنین زندان‌های استان اشاره کرد و ادامه داد: ما با شش درصد کاهش در این زمینه روبه‌رو هستیم و علی‌رغم افزایش ورودی‌های پرونده به مراجع قضایی در سطح کشور، استان اردبیل توانسته در این کاهش پیشقدم باشد.

وی بیان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا با جلب رضایت شاکیان به ویژه در پرونده‌های جرایم غیر عمد و مالی بستری را فراهم کنیم تا افراد کمتری روانه زندان شده تا آسیب‌ها و دغدغه‌های ناشی از نبود سرپرست خانواده به حداقل برسد.