به گزارش خبرگزاری برنا از  سمنان، استاندار سمنان در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گفت: شرایط و بستر را باید برای سرمایه‌گذاران مهیا کرد تا سرمایه‌گذاری مناسبی در استان برای ایجاد اشتغال انجام شود.

دکتر خباز اظهار کرد: یکی از رویکردهای اصلی اجرایی در استان سمنان، جذب سرمایه‌داران سمنانی مقیم خارج، برای سرمایه‌گذاری در wاستان است. وی همچنین با اشاره به اعلام نرخ بیکاری در استان گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان سمنان و کرمان با 4/7 درصد، پایین‌ترین نرخ در بین استان‌های کشور در سال 95 است و این یک موفقیت است و با هماهنگی، همدلی و انسجامی خوبی که در استان است تلاش می‌شود تا پایان سال این نرخ به 5% برسد.

استاندار سمنان افزود: در حال حاضر، وضعیت استان در اجرای رویکرد دولت تدبیر و امید، بسیار مطلوب است و با هماهنگی و انسجام، باید امسال نرخ بیکاری استان سمنان به پنج درصد برسد.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید خدمات ارزنده‌ای برای رفع گرفتاری و مشکلات مردم انجام داده است، افزود: باید همه دستگاه‌های اجرایی از همه تریبون‌ها استفاده کنند و خدمات و فعالیت‌های دولت را به مردم بازگو نمایند ودر این زمینه اطلاع‌رسانی مناسبی داشته باشند و بعد از سه سال تلاش، تورم بیش از 40 درصدی در ابتدای دولت یازدهم، در حال حاضر تک رقمی شده که این عملکرد دولت تدبیر و امید بسیار ارزشمند است.

وی گفت: 76 واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان که به تملک بانک‌ها درآمده است، برای تحقق اقتصاد مقاومتی، هرچه زودتر باید دوباره راه‌اندازی شود، زیرا با راه‌اندازی دوباره آنها، برای بیش از سه هزار و 200 نفر اشتغال‌زایی می‌شود.

در این نشست 17 طرح کارگروه هماهنگی عمرانی و زیربنایی، چهار طرح کارگروه تحول اداری، پژوهش و فناوری، 27 طرح کارگروه هماهنگی امور اقتصادی و 31 طرح کارگروه هماهنگی امور اجتماعی و فرهنگی مطرح و با رای‌گیری مصوب شد. در این نشست طرح تغییر ساعت ادارای دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در فصل تابستان نیز به رای گذاشته شد که تصویب نشد.

در این نشست احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس دهم شورای اسلامی، معاونان استانداری و جمعی از مدیران و مسئولان استان سمنان حضور داشتند.

همچنین طاهری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های ستاد را ارائه نمود و در ادامه میرزایی معاون سیاسی امنیتی، مهندس زندیه‌وکیلی معاون امور عمرانی و همتیان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گزارشی از طرح‌ها و پروژه‌های کارگروه‌های مربوطه را ارائه نمودند.