به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علی رضا رشیدیان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اگر به جوانی که دنبال تهیه خانه است تسهیلات ارزان قیمت بدهند ترغیب می شود به جای اجاره خانه، مسکن بخرد.

وی اظهار کرد: همانگونه که در زمینه خرید خودرو با وامی که به خریداران داده شد تولید کنندگان خودرو را نجات دادند این طرح را در حوزه مسکن هم می توان با کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن اجرا کرد و جامعه را برای تامین مسکن از راه سرمایه گذاری در خرید مسکن تحریک کرد.

استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: با ابلاغ کاهش نرخ سود تسهیلات سپرده ها، نرخ سود تسهیلاتی که قرار است به صنایع داده شود نیز باید کاهش یابد.

رشیدیان افزود: در جلسه هفته آینده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، بانک ها عملکرد خود را در زمینه پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ارائه خواهند کرد.

وی اظهار کرد: از طریق صندوق توسعه ارزی و ملی نیز بیش از 300 میلیون دلار ارز واحدهای تولیدی استان تامین شده که نکته مهمی است.

استاندار خراسان رضوی گفت: در طرح های اقتصادی روستاها 200 میلیارد ریال پروژه مصوب در صندوق کارآفرینی وجود دارد که در سفر مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از ایشان خواسته شد سهم استان خراسان رضوی را افزایش دهند.

رشیدیان افزود: بقیه بانک ها را هم باید همراه کرد تا مشکلاتی که از سالیان قبل در اثر رکودها و تحریم ها با آنها مواجه بودیم حل شود.