به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین در مراسم تودیع و معارفه فرماندار تاکستان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری تاکستان برگزار شد، اظهار کرد: هدف از تغییرات مدیریتی ایجاد شور و نشاط است که امیدواریم از این طریق در میان مردم تزریق شود.

وی ادامه داد: با کمک همه نهادها و سازمان ها باید اقتدار دولت حفظ شود ضمن اینکه این به معنای خشونت نیست و باید دولتی ها در چهارچوب قانون حرکت کنند.

استاندار قزوین با اشاره به شرایط سخت دولت در زمان تحریم یادآور شد: با تحریم های نفتی و بانکی هزینه های زیادی به دولت تحمیل شد که از عدم شناخت دولت نشات می گرفت ولی کشورمان با ایستادگی در برابر این تحریم ها به قله های رفیع علمی و هسته ای دست یافت.

همتی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: خوشبختانه سازمان ملل صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران را تایید کرده و این درحالیست که عده ای به دنبال سنگ اندازی در این زمینه هستند.

وی با اشاره به فعالیت های اقتصادی دولت تدبیر و امید در مدت زمان فعالیت خود خاطرنشان کرد: علیرغم نا آرامی ها و تلاطمات حوزه اقتصادی و گرانی های روزانه و عدم معامله عوامل اقتصادی با پول ملی اکنون ثبات و آرامش اقتصادی به کشور بازگشته که در این زمینه شاهد تثبیت نرخ ارز هستیم که امید را به میان مردم آورده است.

نماینده عالی دولت در قزوین با تاکید بر کاهش نرخ بیکاری در کشور گفت: علیرغم تنگناهای اقتصادی در دوسال گذشته از ابتدای سال93 تاکنون نرخ بیکاری 2/0درصد کاهش یافته و با برنامه ریزی های صورت گرفته روند اشتغال و صادرات و تولید با تکیه بر مشارکت مردم رونق یافته است.

همتی با تاکید بر حفظ وحدت و اتحاد میان مسئولان ابراز کرد: جهت گیری و سیاست های داخلی دولت یازدهم باید طوری باشد که با حفظ سلایق سیاسی همه زیر چتر فلایت فقیه و قانون اساسی باشند چراکه وحدت و همدلی و توسعه محور و رمز موفقیت و تلاش است.

استاندار قزوین ضمن تاکید براینکه مسئولیت ها امانت در دست سکانداران آن است اولویت ها و انتظارات خود از فرماندار جدید شهرستان تاکستان را اعتقاد قلبی به اصل ولایت فقیه پایبندی و التزام عملی به دستورات قرآن عنوان کرد و گفت: در غیر اینصورت این مسئولیت فاقد مشروعیت است.

همتی در خاتمه گفت: در دولت دکتر روحانی همه آحاد ملت باهم برابر هستند ضمن اینکه از فرمانداران و بخشداران انتظار می رود اخلاق حسنه ای با مردم داشته باشند.