به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز " محمد مهدی راهنورد رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردیس در نشست خبری با خبرنگاران گفت: طبق بازرسی های صورت گرفته توسط اداره دامپزشکی با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس در هفته اول ماه مبارک رمضان از ۶۶ واحد عرضه فرآورده های دامی و ۳ واحد پرنده فروشی بازدید مشترک به عمل آمد.

وی در ادامه گفت: در بازدیدهای انجام شده ۷۰ کیلوگرم مرغ ، ۵۰ کیلوگرم گوشت قرمز فاقد خصوصیات بهداشت ظاهری ، ۳۰ کیلوگرم اسکلت مرغ غیرمجاز ، ۸۲ کیلوگرم مرغ منجمد تاریخ مصرف گذشته و ۱۷۸ بسته آلایش بسته بندی تاریخ مصرف گذشته مانند جگر و سنگدان کشف ، ضبط و معدوم شد.
راهنورد در ادامه از کنترل و بازرسی خودروهای حمل فرآورده های خام دامی خبر داد و گفت: از ۲۶ خودروی حمل گوشت و مرغ بازرسی شده نیز با ۶ خودروی متخلف برخورد قانونی صورت پذیرفته است.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردیس استقلال اداره دامپزشکی شهرستان فردیس از کرج را اقدام مهمی در جهت افزایش کنترل و نظارت واحدهای عرضه گوشت برشمرد و گفت: به دلیل قرار گرفتن شهرستان فردیس در حاشیه استان البرز امکان بازرسی و نظارت دقیق وجود نداشت اما با مستقل شدن این اداره امکان بازرسی دقیق از مهم ترین کالای سبد غذایی مردم شهرستان فردیس فراهم گردید.

وی در پایان گفت: اخطارهای لازم در رابطه با شرایط نگهداری گوشت و مرغ و سایر نکات بهداشتی به واحدهای توزیع کننده گوشت و مرغ داده شده است و درصورت بروز تخلف این اداره نسبت به معدوم کردن فرآورده های غیربهداشتی در محل اقدام خواهد کرد.