به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، امام جمعه شهرستان قشم در این همایش گفت: کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد باید به عنوان یک فرهنگ مورد توجه همه مردم و مسئولان به ویژه افراد متمول که با عنایت خداوند به مقام نیکوکاری رسیده اند، قرارگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار افزود: کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد موجب بقا و حفظ پایه های خانواده می شود و دوری از این عمل خیرخواهانه نیز کانون خانواده هایی که سرپرست آنان به دلایل مختلف از جمله بدهی دیه یا بدهی مالی در حبس بسر می برند را تهدید می کند.

وی اظهارامیدواری کرد که خیرین مومن جزیره قشم که در کارهای خیر همیشه پیشگام هستند، در طول سال و به مناسبت های مختلف نیز به یاری نیازمندان بشتابند.

فرماندار شهرستان قشم هم در این مراسم، گفت: کمک به نیازمندان تنها به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد منحصر نمی شود و افراد نیکوکار می توانند با قبول سرپرستی کودکان در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

عزت کمال زاده افزود: جامعه اسلامی نمی تواند شاهد خطرات اجتماعی خانواده کسانی باشد که به دلیل جرایم غیرعمد در حبس می باشند و به همین دلیل در ماه مبارک رمضان که ماه عبودیت بنده در درگاه خداوند است شاهد آئین های گلریزان با هدف رهایی چنین افرادی در کل کشور هستیم.

رئیس ستاد دیه استان هرمزگان هم سخنان خود را با اشاره به جایگاه و ارزش ویژه نجات زندانیانی که از بند آنان بوی غیر بزهکاری به مشام می رسد، آغاز کرد.

احمد مرادی نژاد در این مراسم گفت: امیدوارم در ماه مبارک رمضان با  کمک خیرین و همیاری ستاد دیه استان هرمزگان شرایط رهایی زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان قشم فراهم شود.

به گفته وی، ستاد دیه هر استان در مرکز استان فعالیت می کند اما برای دریافت کمک افراد نیکوکار هر شهرستان از جمله قشم می توان با راه اندازی مجمع خیرین ستاد دیه و دریافت کمک افراد مومن و خیر در طول سال به نیازمندان، زندانیان جرایم غیرعمد و خانواده آنان کمک رسانی کرد.

رئیس ستاد دیه استان هرمزگان با تقدیر از همیاری سازمان منطقه آزاد و افراد خیر و نیکوکار قشم که با حضور در جشن گلریزان به آزادی زندانیان غیرعمد این جزیره کمک کردند، گفت: نیکوکاران و خیرین این منطقه می توانند با واریز هدایای نقدی خود به شماره حساب ستاد دیه استان 0106110031007 یا با یاوری ستاد دیه ما را در آزادسازی زندانیان غیرعمد یاری کنند.

در ابتدای این مراسم، هدایت کمالی رئیس دادگستری شهرستان قشم نیز ضمن تقدیر از مشارکت خیرین در امر خداپسندانه گلریزان برای آزادی افراد دارای پرونده جرایم غیرعمد گفت: کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد که گاها به دلیل نداشتن آگاهی لازم از قوانین و مقررات در زندان بسر می برند بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: فردی که به دلیل پایان یافتن مهلت گواهینامه یا نداشتن بیمه خودرو در یک حادثه تصادف منجر به جرح یا فوت گرفتار قانون می شود باید با کمک خیرین به زندگی بازگردانده شوند تا کانون خانواده به دلیل نبود سرپرست با مشکلات اجتماعی و فروپاشی روبرو نشود.

بنا به این گزارش، در این مراسم رئیس ستاد دیه استان هرمزگان، امام جمعه شهرستان قشم، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، فرماندار شهرستان، رئیس دادگستری و جمعی از خیرین و نیکوکاران جزیره قشم اعم از شیعه و اهل سنت حضور داشتند و نیکوکاران  کمک های خود را به ستاد دیه استان هرمزگان اهدا کردند.