به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، ایوب رحیمی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین در جلسه هماهنگی مدیریت یکپارچه دوره پیش دبستانی و تامین منابع مالی مورد نیاز برای جذب صددرصدی نوآموزان گفت: کار فرهنگی کار سخت و دیربازدهی است که همین امر اهمیت این مقوله را می رساند و به همین خاطر موفقیت در آموزش و پرورش موفقیت در همه زمینه هاست.

رحیمی در این زمینه خاطرنشان کرد: توجه به آموزش و پرورش توجه به توسعه و پیشرفت کشور در تمام زمینه ها از جمله فرهنگی، اقتصادی، اخلاقی و مذهبی و... است.

وی افزود: به خاطر اهمیت بالای تعلیم و تربیت بیشتر از همه جا باید به سازمان آموزش و پرورش توجه کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اظهار کرد: انسداد مبادی بی سوادی و شناسایی، جذب آموزش کودکان بازمانده از تحصیل باید سرلوحه کار دستگاه های اجرایی ذیربط باشد.

رحیمی به اهمیت تربیت کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و تاثیر آن بر جامعه در آینده اشاره کرد و گفت: فرزندان، تربیت را از مدرسه آغاز می کنند و اگر بتوانیم در آموزش و پرورش موفق باشیم در تمام زمینه ها موفق خواهیم بود.

وی گفت: تضاد و پراکنده کاری باعث ایجاد هزینه های بالایی می شود و سیستم مدیریت یکپارچه کار خوبی است و باید فعال شود و متولی آن آموزش و پرورش است.

رحیمی از همه دستگاه ها خواست با هم هماهنگی و تعامل داشته باشند و بیان کرد: آمار استان از نظر عدم شناسایی نوآموزان بی سرپرست و بدسرپرست آمار بالایی است و سیستم مدیریت یکپارچه در حل این معضل می تواند کمک شایانی کند که این امر با همکاری و تعامل دستگاه ها میسر است.

وی افزود: البته این آمار نسبت به آمار کشور آمار بهتری است و قزوین رتبه4 کشور در ساماندهی نوآموزان بی سرپرست و بدسرپرست را داراست.

رییس شورای اطلاع رسانی استان اذعان کرد: وقتی افراد مورد تعلیم واقع و دارای تحصیلات شوند در آینده آسیب های اجتماعی کاهش می یابد و تنش های جامعه کمتر خواهد شد و شاهد جامعه سالم تری خواهیم بود.

رحیمی افزود: امسال ۲۰۰میلیون تومان اعتبار جهت حمایت از پیش دبستانی های استان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: آموزش تاثیر زیادی در شکل گیری معنوی انسان ها دارد و این امر کمک شایانی به افزایش سرمایه و ثروت اقتصاد کشور می کند.

در ادامه رحیمی به معضلات جامعه اشاره کرد و گفت: در صورت عدم رسیدگی و آموزش ندیدن کودکان بی سرپرست و بد سرپرست تمام دستگاه های استان و به خصوص شهرداری، بهزیستی و نیروی انتظامی بیشترین درگیری را در آینده خواهند داشت.

معاون استاندار تصریح کرد: همه دستگاه ها با تعامل٬ هزینه تحصیلات این گونه نوآموزان را برعهده بگیرند تا مجبور نشوند بعدها و در آینده چندین برابر آن را هزینه کنند.

رحیمی همچنین از متولیان صدور مجوز های آموزشی خواست تا در صدور مجوزها دقت کرده و به صورت جدی واحدهای آموزشی را مورد نظارت دقیق قرار دهند.