به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان، جلسه شورای اداری با حضور دکتر میر رضایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، صادر مدیر کل پست، معاونین، و جمعی از روسای ادارات و کارشناسان اداره کل پست استان سمنان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه دکتر میررضایی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع کارکنان پست استان اظهار داشت: کارکنان پست الگو ی صادق وزارت ارتباطات هستند.

دکتر میر رضایی از زحمات شبانه‌روزی پرسنل پست و خدمات خداپسندانه آنان تقدیر کرد و گفت: پست قدمت زیادی دارد و شما پیشانی وزارت هستید.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: امروزه سمت و سوی ارتباطات تغییر کرده است ولی خوشبختانه امکانات و ابزارهای ارتباطی نوین جایگزین شکل سنتی ارتباطات و پست نامه‌ها شده است.

وی ضمن تقدیر از تعامل مدیریت پست استان سمنان گفت: برنامه ما در استان توسعه خدمات پستی است و ما در حال رایزنی با سایر دستگاه‌ها هستیم تا علاوه بر شناسایی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی استان در راستای توسعه و ارائه خدمات در دفاتر ict روستایی گام برداریم.

وی در همین راستا به انعقاد تفاهم‌نامه اخیر با اداره کل میراث فرهنگی استان اشاره کرد و گفت: باید توسعه خدمات الکترونیکی در اولویت کاری مجموعه ارتباطات استان قرار گیرد.

میر رضایی گفت: در حال رایزنی با استاندار فهیم استان و وزارت ارتباطات در خصوص تعیین حاکمیت بر دفاتر روستایی هستیم.

وی در ادامه اظهار داشت: روسای ادارات تابعه در شهرستان‌های استان سمنان نماینده اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند و انتظار می‌رود تعامل و همکاری لازم را داشته باشند.

صادر با اشاره به شعار پست در سال‌جاری مبنی بر "پست هوشمند در خدمت مردم" گفت: هوشمندی به معنای داشتن نگاه سیستمی به کارها و افزایش بهره‌وری است.

وی با اشاره به سال" اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" اظهار داشت:یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در پست ارتقای کیفیت خدمات با قیمت مناسب است.

صادر خاطرنشان کرد: پست نامه‌ها در حال کاهش است و امروز بسیاری از سرویس‌هایی که در گذشته ارائه می‌شد الکترونیکی شده است لذا در صدد توسعه تجارت الکترونیک در استان هستیم.

وی افزود:با تعامل و هم اندیشی در محیط کسب و کار و فعالیت مداوم می‌توانیم به توسعه پایدار برسیم.

در ادامه جلسه معاونین نیز پیرامون وصول مطالبات، ارائه خدمات مطلوب به مشتریان، کنترل و نظارت بر وجوه واریزی و ارسال اطلاعات، کاهش هزینه‌ها، برنامه‌ریزی، دقت در اجرای صحیح بخشنامه‌ها و ارائه سرویس‌های الکترونیکی و با ارزش افزوده تاکید داشتند.

در ادامه روسای ادارات و کارشناسان نیز نظرات و پیشنهادات خود را بیان داشتند.