به گزارش خبرگزاری برنا از قائمشهر، با همت موزه خانه هنر ریحانه و با حمایت شورای سیف کتی، فرمانداری، بخشداری، اداره میراث فرهنگی قائمشهر، اداره فرهنگ و ارشاد قائمشهر و دهیاری قائمشهر دومین جشنواره تمشک و بوم گردی شامگاه جمعه با حضور پرشور مردم و هنر دوستان در روستای سیف کتی برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در حاشیه دومین جشنواره تمشک در شهرستان قائمشهر با بیان اینکه شادی همیشه در  فرهنگ ایرانی به عنوان یکی از شاخص های اصلی بوده، گفت: در  گذشته در فرهنگ ایرانی همیشه شادی عمومی و عزا خصوصی بود.

دلاور بزرگ نیا افزود: در گذشته بر اساس  آئین های منطقه مازندران هر دو ماه یکبار یک شادی عمومی در شهر برگزار می شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه برگزاری چنین جشنواره‌هایی در هر منطقه می تواند در جذب توریست کمک کند، بیان کرد: با حضور گردشگران در منطقه می توان در رونق اقتصادی و  اشتغال گام موثری برداشت.

 بزرگ نیا با تاکید بر اینکه در جذب گردشگر نیاز به ارتقای فرهنگ منطقه است، اضافه کرد: با وجود مناظر طبیعی زیبا که هر ساله علاقمندان بسیاری را به مناطق شمالی جذب می‌کند اما جاذبه های مناطق روستایی علاقمندان خاص خود را دارد.

وی یادآور شد: باید جذب گردشگر را به عنوان  ایجاد رونق اقتصادی در کنار فرهنگ بهره ببریم و باید در این راستا  نیازمند های موجود  برطرف شود.

 بزرگ نیا با بیان اینکه مردم باید غذاهای محلی، معماری منطقه و محله را حفظ کنند افزود: باید هویت معماری بازگردد و آئین ها زنده شود  تا  به آن فرهنگ بومی و محلی  مازنی احیا شود.

وی با اشاره به اینکه سنت ها در غالب جشنواره های مردمی ارائه شود تصریح کرد: همه مردم باید مشارکت کنند تا کانون توجه گردشگران بیشتری از سراسر دنیا جذب شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه در  تعطیلات حداقل یک میلیون نفر مسافر وارد مازندران می شوند گفت: وجود مسافران یک فرصت است که می تواند در اقتصاد منطقه تاثیر بگذارد.

بزرگ نیا با بیان اینکه برگزاری این برنامه ها می تواند  نگاه نوین به غذای محلی در رستوران ها را رواج دهد ادامه داد: به دنبال احیا و ترویج غذاهای محلی در منو رستورانها هستیم.

وی گفت: بیشتر غذاهای محلی در مازندران به فراموشی سپرده شده یا طبخ نمی شود به همین دلیل به دنبال احیا غذاهای محلی هستیم.

مدیریت موزه خانه هنر ریحانه و دبیر برگزاری این جشنواره  هدف از  برگزاری این جشنواره را  معرفی خواص میوه تمشک به عنوان محصول ارگانیک دانست و گفت: این محصول در اکثر نقاط مازندران در بازارهای آن عرضه می شود .

وی با بیان اینکه جشنواره تمشک با هدف گسترش صنعت گردشگری دو سال پیاپی در شهرستان قائم‌شهر در حال  برگزار شدن است افزود: مسئولان این شهرستان با برگزاری این جشنواره ها می توانند به دنبال جذب گردشگر در قائمشهر باشند.

محسن عزیزی اضافه کرد: ارائه برنامه های متنوع محلی و بومی اصیل مازنی به گردشگران از دیگر اهداف این جشنواره بود که به خوبی برگزار شد.

دبیر اجرایی دومین جشنواره تمشک با بیان اینکه برپایی هرساله این نوع جشنواره می‌تواند بسیاری از گردشگران و علاقمندان به آئین های محلی و بومی را به این شهرستان بکشاند، گفت: آنها با جاذبه های توریستی قائمشهر آشنا می شوند که این راه ها می تواند  یکی از راه های مناسب برای جذب گردشگری نیز محسوب شود.

در حاشیه این مراسم از دکتر سلمان زاده، داماد نخستین شهید مدافع حرم، تجلیل به عمل آمد.

اجرای موسیقی زنده و شعرخوانی، بازی های محلی و اجرای نمایش های آئینی، پاکسازی زباله های منطقه از دیگر مراسم این جشنواره بود.

گفتنی است مازندران به لحاظ شرایط آب و هوایی و اقلیمی میوه های جنگلی متعددی دارد که تمشک یکی از میوه های جنگلی محسوب می شود. تمشک میوه ای است که در جنگل های شمال کشور به صورت خود رو می روید و ترش مزه بوده که به صورت خام، مربا و شربت مصرف می شود. این میوه به ظاهر کوچک دارای خواص فراوانی است از جمله تصفیه کننده خون، تسکین درد و ...

photo_2016-07-09_11-10-52

photo_2016-07-09_11-11-20