به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، محمدعلی حضرتی ها مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در این رابطه گفت: سومین دوره جشنواره مشارکت ملی گردشگری با عنوان گردشگری حلال– ظرفیت ایرانی، در مرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

حضرتی ها تصریح کرد: این جشنواره در واقع بستر را برای معرفی فرصت ها و ظرفیت های گوناگون صنعت گردشگری کشورمان برای مدیریت بهینه حضور گردشگران بین المللی به ویژه مسلمانان جهان را فراهم می آورد.

وی درباره اهداف این جشنواره افزود: این جشنواره با هدف ارتقاء سطح آگاهی عموم مردم درباره اهمیت محورهای اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی صنعت گردشگری در چهار بخش عکس حرفه ای و عمومی، سفرنامه نویسی، ایده نوین و فیلم برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین تصریح کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را تا تاریخ 15مرداد به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.irantourismfestival3.com و یا دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند تا در نیمه دوم مردادماه با داوری اثرات منتخب برگزیده شوند.

حضرتی ها در پایان یادآور شد: اطلاعات تکمیلی در خصوص محورها و نحوه حضور در جشنواره در سایت مذکور قابل دسترسی است.

وی ادامه داد: فراخوان، پوستر و تیزر این جشنواره ملی که به لایه های گردشگری همچون مهمان نوازی، خوراک ایرانی، پذیرایی، آداب و سنن، تنوع فرهنگی، پوشش سنتی، اقامت، صنایع دستی و گردشگری سلامت پرداخته، در سایت این اداره کل به نشانیqchto.ir در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.