به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، علیرضا رحمانی مدیر منطقه1 عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین با اعلام این خبر گفت: با تلاش آتش نشانان این منطقه آتش سوزی اتفاق افتاده در جایگاه زباله واقع در شهرصنعتی لیاء اطفاء حریق شد.

رحمانی خاطرنشان کرد: طی تماس تلفنی شهروندان با سامانه125 آتش نشانی قزوین در ساعت14 و 38دقیقه روز جمعه هجدهم تیرماه از وقوع آتش سوزی در جایگاه زباله لیاء خبر داده شد که با توجه به وسعت و صنعتی بودن حریق بلافاصله نیروهای اطفاء حریق ایستگاه های 2، 3،4 و 7 این سازمان به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: ماموران با اعزام به این منطقه مشاهده کردند شلعه های آتش و دود از محل دپوی پسماندهای صنعتی و شیمیایی  به سرعت در حال گسترش می باشد.

مدیر منطقه1 عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین افزود: با توجه به وسعت حریق و شیمیایی بودن مواد آتش نشانان نسبت به اطفاء حریق با فوم مخصوص آتش نشانی اقدام و از سرایت و گسترش حریق به سایر قسمت ها جلوگیری کردند.

گفتنی است در این عملیات 12نفر از پرسنل سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین با استفاده از چهار دستگاه خودروی سنگین(000/120لیتر آب و 4000لیتر کف آتش نشانی) نسبت به اطفاء حریق و ایمن سازی محل اقدام کردند.

2