به گزارش برنا آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت در این دیدار گفت: با وجود همسایه بودن استان آذربایجان غربی با سه کشور خارجی این استان در امنیت کامل بوده و سرمایه گذاران می توان به راحتی و بدون دغدغه در استان سرمایه گذاری کنند و ما نیز از آنها حمایت می کنیم.

وی آب و هوای مناسب و تولید بیش از 5/6 میلیون تن انواع محصولات زراعی ، باغی و دامی ، وجود آثار و ابنیه بی نظیر تاریخی ، مناظر بی بدیل طبیعی ، معادن مختلف را از جمله مزیت های استان آذربایجان غربی برشمرد .

وی با اشاره به توجه ویژه دولت برای احیای دریاچه ارومیه گفت: با وجود اینکه در سالهای گذشته عملکرد مناسبی برای مدیریت آب در استان وجود نداشت ولی با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و اجرای برنامه های مختلف در حوزه مدیریت آب خوشبختانه وضعیت آب دریاچه ارومیه در حال حاضر به تثبیت رسیده است.

سفیر فنلاند در تهران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور خود در استان آذربایجان غربی و دیدار با آقای استاندار، اظهار کرد: با توجه به مزیت ها و قابلیت های استان آذربایجان غربی ، سرمایه گذاران فنلاندی را برای حضور در این استان ترغیب می کنیم .

هاری کمراینن به بیان توانمندی ها و ظرفیت های کشور فنلاند اشاره نمود و گفت: خوشبختانه ظرفیت های خوبی برای همکاری های مشترک بویژه در حوزه پزشکی و دانشگاهی میان شهر های مختلف فنلاند با استان آذربایجان غربی وجود دارد .

در این دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی  آذربایجان غربی با ارائه گزارشی از سفر اخیر خود در معیت وزیر محترم بهداشت و درمان به کشور فنلاند ، از ایجاد اولین داروخانه رباتیک کشور توسط کشور فنلاند در ارومیه خبر داد و گفت: بر اساس موافقت های انجام شده نخستین داروخانه رباتیک کشور با ظرفیت تحویل چهار هزار نسخه در روز  توسط کشور فنلاند در ارومیه اجرا می شود.

آقازاده گفت: با توجه به توانمندیها و ظرفیت های استان در کشت و تولید گیاهان دارویی، استان آذربایجان غربی می تواند در این زمینه همکاریهای خوبی با مراکز دانشگاهی و تولیدی کشور فنلاند داشته باشد.