به گزارش برنا،دکتر علی‌اکبر سیاری صبح امروز در مراسم کلنگ‌زنی مرکز خدمات سلامت جامع شهید جدی اردبیل افزود: یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت، توسعه مراکز بهداشتی در مراکز حاشیه و مناطق محروم کشور است که از سال 92 تاکنون یکهزار و 955 خانه بهداشت در کشور به بهره‌برداری رسیده است.
 
وی با اشاره به اینکه بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات‌دهی بهداشتی و درمانی در کشور سیر صعودی به خود گرفته است، افزود: بیشتر مردم رضایت همه‌ جانبه‌ای از خدمات درمانی و بهداشتی وزارت بهداشت داشته‌اند که این امر رسالت ما را برای خدمات‌دهی بیشتر به قشرهای مختلف مردم حساس‌تر می‌کند.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: مشارکت خیران برای راه‌اندازی مرکز بهداشت و درمان در کشور امری ضروری است که در این راستا حضور این قشرها بسیار چشمگیر بوده است و ما قدردان فعالیت خیران در عرصه بهداشت و درمان هستیم.
 
دکتر سیاری گفت: در سال‌های گذشته خدمات‌رسانی بهداشتی درحاشیه شهرها بسیار ناچیز بوده که با فعالیت دولت یازدهم تحول عظیمی در عرصه خدمات‌دهی بهداشتی و درمانی در مناطق روستایی و محروم به وجود آمده است و درصدد هستیم خدمات‌رسانی بهداشتی و درمانی به صورت متناسب و با عدالت انجام گیرد.
 
وی افزود: در اجرای خدمات بهداشتی و درمانی در استان اردبیل نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است و هم‌اکنون به همت خیران یک مرکز بهداشت در این استان راه‌اندازی و چند مورد دیگر نیز کلنگ‌ زنی شده است که امیدواریم در مدت معین به بهره‌برداری برسد.