به گزارش برنا،کریم حاجی‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با تأکید به اینکه آمار تعداد گردشگران به صورت دقیق قابل محاسبه نیست، اضافه کرد: در طول تعطیلات ظرفیت تمامی مراکز اقامتی به کار گرفته شد.

وی افزود: در این ایام نه تنها  ظرفیت مدارس آماده اسکان فرهنگیان تکمیل شد بلکه سالن‌های تربیت‌بدنی و کلاس‌های خالی دیگر نیز برای اسکان مورد استفاده قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان متذکر شد: در طول تعطیلات فقط ۱۰ هزار خودرو وارد منطقه نمونه گردشگری شورابیل شده است و برآورد می‌شود نزدیک به دو میلیون نفر مسافر وارد استان شده است.

حاجی‌زاده بیشترین بازدید از اماکن تفریحی و تاریخی را از شهر سرعین و آب‌های گرم معدنی عنوان و اضافه کرد: به حدی ظرفیت این شهرستان تکمیل شده بود که در میانه تعطیلات جاده سرعین یک طرفه شد و راهداری تبریز اعلام کرد که ظرفیت این محور تکمیل شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که تبلیغات نهادهای متولی موجب شناخت هر چه بیشتر کدام اثر طبیعی و تاریخی شده است، ادامه داد: بیشترین شناخت طی سال‌های اخیر از مجموعه ثبت جهانی بقعه شیخ صفی‌الدین حاصل آمده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: به دلیل اینکه سایر بناها چندان در دسترس نیست موزه چینی‌خانه و موزه باستان‌شناسی بیشترین میزان جذب گردشگر را به همراه دارد.