به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، عباسعلی درافشانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین با بیان این مطلب تصریح کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی دستگاه ها باید اهتمام ویژه ای به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته باشند و یکی از معیارهای ارزیابی دستگاه ها همین موضوع خواهد بود.

درافشانی در سومین جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان قزوین اظهار کرد: توجه به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحقق دولت الکترونیک علاوه بر آسایش و رفاه مردم٬ باعث رشد و شکوفایی اقتصاد استان شده و ایجاد اشتغال را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: کار در حوزه فناوری اطلاعات چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی بسیار زیاد است و با توجه به ظرفیت های بالای این حوزه باید توجه ویژه ای در این زمینه داشت.

معاون استاندار بیان کرد: رتبه پایین کشور در محیط کسب و کار فناوری اطلاعات باعث تاسف است و باید گام های اساسی در این زمینه برداشته شود چراکه توجه به این حوزه رونق کسب و کار را به دنبال خواهد داشت.

درافشانی در ادامه به خدمات انجام شده در زمینه تحقق دولت الکترونیک در استان اشاره کرد و گفت: تحقق دولت الکترونیک در استان باعث افزایش سرعت در خدمات رسانی به مردم، کاهش هزینه ها، کاهش فساد اداری و بهره وری خواهد شد.

وی اذعان کرد: دستگاه های خدمات رسان و به خصوص شهرداری ها باید در خدمات دهی الکترونیکی به مردم پیشگام و پیش قدم باشند.

معاون استاندار از اتصال شبکه دولت به دفاتر پیشخوان خبر داد و گفت: در آینده نزدیک دفاتر پیشخوان به شبکه خدمات دولت متصل خواهند شد که این امر باعث تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به مردم خواهد شد.

درافشانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان قزوین در زمینه مکاتبات الکترونیکی رتبه دوم کشور را داراست و همچنین ۲۵۰سازمان در استان به صورت کاملا الکترونیکی باهم تبادل اطلاعات می کنند.

وی در پایان از همه دستگاه ها خواست تا خدماتی را که می توانند به صورت الکترونیکی ارائه دهند شناسایی کرده و اقدامات لازم را هرچه سریعتر در این زمینه انجام دهند.

در پایان یوسف رضایی نیک مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان قزوین گزارشی از وضعیت زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات و دولت الکترونیک داد و افزود: راه اندازی پنجره واحد خدمات الکترونیکی دولت به آدرس www.iran.gov.ir  یکی از کارهای بزرگی است که انجام شده است.

رضایی نیک ادامه داد: از همه دستگاه ها تقاضای همکاری در جهت تکمیل خدمات الکترونیک دولت در سطح استان روی این سامانه را داریم.

وی افزود: در حال حاضر ۸۲۰روستا از مجموع ۸۴۰روستای استان دارای ارتباط می باشند که از این نظر  رتبه هشتم کشور به استان اختصاص دارد.