به گزارش خبرگزاری برنا از دهدشت؛وزیر صنعت ، معدن و تجارت به همراه جمعی از مسئولان استانی امروز بصورت هوایی از محل احداث کارخانه پتروشیمی دهدشت ، سیمان سپو در شهرستان کهگیلویه و معدن فسفات و معدن بوکسیت سرفاریاب در شهرستان چرام بازدید کرد.

محمد رضا نعمت زاده در پایان سفر خود در شهرستان کهگیلویه از خطوط تولید کارخانه آجر شهر دهدشت بازدید کرد و گفت: کارخانه آجر و سفال دهدشت بصورت مکانیزه در دو خط به خوبی طراحی شد و مرغوب بودن خاک رس این کارخانه از ویژگی های بارز این کارخانه است .  

وی گفت: این کارخانه در کشور از معدود کارخانه هایی است که خاک رس ده روز در آن نگهداری می شود زیرا موجب می شود تا تنش های موجود در خاک کاملا از بین برود و محصول خوب تولید شود.

نعمت زاده  افزود :این کارخانه دارای دو خط تولید است که خط اول آن سه ماه است که با ظرفیت 350 تن در روز راه اندازی شد همچنین بخش عمده تجهیزات خط دوم خریداری شده است که بزودی نصب و راه اندازی می شود .

وی از پرداخت 600 میلیون تومان از یک میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات مصوب به این کارخانه خبر داد و گفت : تا آخر هفته جاری 600 میلیون تومان به این کارخانه پرداخت می شود .