به گزارش خبرگزاری برنا از رامسر؛ ربیع فلاح جلودار در مراسم افتتاحیه چهارمین کارگاه آموزشی مدیریت بحران شش استان کشور در رامسر افزود: سیل، زلزله، آتش سوزی جنگل ها، بیماری های اپیدمی دام و طیور از گسترده ترین بحران هایی است که با آنها مواجه هستیم.

وی با تاکید بر این نکته که پیشگیری بهترین شیوه برای مدیریت بحران است، افزود: برای موفقیت در مدیریت بحران، باید قبل، در حین و بعد از بحران برنامه ریزی کنیم.

استاندار مازندران همچنین گفت: امروز بحران همه دنیا را به دلیل تغییرات اقلیمی و از بین رفتن لایه اوزون تهدید می کند و به همین خاطر باید تلاش کنیم تا با مدیریت بحران ها کمتر دچار خسارت شویم.

ربیع فلاح افزود: برگزاری این دوره های آموزشی فرصت مناسبی است تا ضمن تبادل اطلاعات و تجربیات بین استان ها در جهت هم افزایی و کاهش تلفات و خسارت به هنگام بروز حوادث غیرمترقبه برنامه ریزی نمائیم.

به گفته وی، برای دستیابی به این مهم باید در این گونه کارگاه ها، از سخنرانی ها کاسته شود و بیشتر به مسائل اموزشی پرداخته شود تا در شرایط بحرانی برای تصمیم گیری آنی آماده شوند.

استاندار مازندران به حوادث و اتفاقات گذشته نظیر بارش برف سنگین در غرب مازندران اشاره کرد وگفت: در این بحران سرعت عمل باعث شده تا در کمترین زمان ممکن با همکاری همه دستگاه ها امکانات خدماتی نظیر آب و برق برای استفاده مردم وصل شود که تجربه خوبی برای ما بوده است.

فلاح با اشاره به سیل اخیر در زیراب گفت: تمام جاده های دسترسی به منطقه سیلزده قفل شده بود که مدیریت این بحران کار اسانی نیست و با این وجود با همکاری همه مسئولان، راه آهن و حتی مردم به خوبی مدیریت شده است.

وی افزود: در این مدت ما نزدیک دو هزار میلیارد تومان خسارت داشتیم و با وجود همه کمبودها با حمایت وزیر کشور و سازمان مدیریت بحران بیش از 190 میلیارد تومان اعتبار به استان داده شده است.

به گفته وی، امروز در استان مازندران به خاطر همدلی و همگرایی که بین مردم و مسئولان وجود دارد به همگام بروز حوادث غیرمترقبه همه پای کار هستند و بحران ها را مدیریت می کنند .

در این کارگاه آموزشی چهار روزه اسماعیل نجار، معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و حدود 200 نفراز مدیران کل و کارشناسان مدیریت بحران استان های مازندران، مرکزی، قم، البرز، سمنان و گلستان حضور دارند.