به گزارش خبرگزاری برنا از دهدشت؛محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه بازدید از کارخانه آجر دهدشت با بیان اینکه عمده مشکل واحدهای صنعتی در ایران مشکلات مالی هستند اظهار کرد:  70درصد واحد های صنعتی با چنین مشکلی روبه رو هستند و علت آن هم این است که سالها با رکود و تحریم مواجه بوده ایم.

وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: امیدواریم با رونق مسکن در کشور و همچنین برگشت صلح با کشورهای همسایه کارخانجات صنعتی بازارشان رونق دوباره ای پیدا کند.

نعمت زاده با اشاره به اینکه کارخانه آجر دهدشت در دو خط به صورت مکانیزه طراحی شده است افزود: خاک رس این شهر مرغوب بوده و در کمتر کارخانه‌ای کمتر از 10 روز این خاک نگهداری می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت تولید این کارخانه، تصریح کرد: در صورت راه‌اندازی دو خط روزانه یک زهار تن آجر مرغوب تولید و روانه بازار می‌شود.

نعمت‌زاده بیان کرد: در حال حاضر که یک خط تولید فعال است روزانه 350 تن آجر تولید می‌شود که به تدریج این میزان تولید افزایش خواهد یافت.

وی از کارخانه آجر به فرصت خوب برای رونق شهرستان نام برد و گفت: امیدوارم صنایع مرتبط با این کارخانه نیز شکل گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با بیان اینکه کیفیت محصول کارخانه آجر دهدشت مطلوب است، تبیین کرد: باید زمینه صادرات این محصول به دیگر استان‌ها و نیز کشورهای دیگر فراهم شود.