به گزارش خبرگزاری برنا از یاسوج؛در این جلسه که با حضور دکترسید احسان امیر حسینی رئیس دبیر خانه دانشگاه آزاد اسلامی در استان کهگلیویه و بویراحمد، عزیز خانی معاون مدیر کل ورزش دانشگاه آزاد اسلامی و تعدادی از مدیران ورزش استان برگزار گردید در ابتدا رئیس دبیر خانه دانشگاه آزاد اسلامی در استان کهگلیویه و بویراحمد با بیان اینکه جنبش اصلاح سبک زندگی در شرایط کنونی از مهمترین سیاست های بخش ورزش و جوانان است بیان داشت: برای توسعه برنامه های سلامت محور لازم است ورزش را به عنوان یک عنصر پیشگیری در کنار بهداشت سلامت روان در اولویت قرار داد.

احسان امیر حیسنی افزود: نقش پرر نگ سلامت با رویکرد ورزش می‌تواند سدی محکم در برابر معضلات اجتماعی باشد و ما باید در این زمینه به دنبال نهادینه کردن این امر مهم در بین خانواده ها باشیم.

وی در ادامه گفت: سلامت جسمی فرد با عوامل روانی و محیط اجتماعی وی در ارتباط است و نقش ورزش در بهبود سلامت اجتماعی روانی جامعه بسیار تاثیر گذار می باشد.

سپس عزیز خانی به مهمترین شاخص ارزیابی در فعالیت های ورزشی اشاره کرد و افزود:یکی از مهمترین شاخص ها و اولویت ها مشارکت دانشجویان در فعالیت های ورزشی است.

عزیز خانی به نقش ورزش همگانی در فضای اجتماعی جامعه اشاره کرد وافزود:نقش ورزش همگانی در فضای اجتماعی می تواند کمک شایانی در حفظ آرامش اجتماعی ،همدلی و یکپارچگی مردم برای زندگی بهتر و امید و نشاط در جامعه را ایفا می کند.

وی توسعه ورزش همگانی،پیگیری شرکت های دانش بنیان،ایجاد کمپ های مختلف ورزشی،انعقاد تفاهم نامه و برگزاری کلاس های مربیگری و داوری را از دیگر اولویت های حوزه ورزش بیان کرد.

در پایان این مراسم این مراسم انتخابات برگزار و شهلا گشتاسبی به عنوان رئیس شورای تخصصی ورزش استان کهگیلویه ویویراحمد انتخاب شد.