به گزارش خبرگزاری برنا، دکتر حسن صادقلو در شانزدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، تصریح کرد: بنگاه های اقتصادی معرفی شده 2 هفته فرصت دارند جهت دریافت تسهیلات به بانک ها مراجعه کنند تا پرونده آنها مورد رسیدگی قرار گیرد، در غیر این صورت این امتیاز به واحد تولیدی دیگری اعطا می شود.

وی توجه به دامداری ها و مرغداری ها را پراهمیت دانست و گفت: تسهیلات ارائه شده در جهت رونق واحدهای صنعتی و نیز واحدهای صنعتی کشاورزی است و باید از طریق ارتباطات و نامه نگاری ها پیگیر تسهیلاتی برای دامداران و مرغداران استان شویم.

همچنین در این جلسه رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گزارشی از روند ثبت نام واحدهای تولیدی استان ارائه کرد و گفت: تاکنون 1027 واحد تولیدی استان ثبت نام کرده اند و از این تعداد 310 واحد با اعتباری بالغ بر 435میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده اند.

حسینقلی قوانلو با بیان اینکه ثبت نام ها تا هفته آینده ادامه دارد، تصریح کرد: خوشبختانه همراهی بانک ها در استان بسیار خوب بوده و ما جزء 3 استان برتر در پرداخت تسهیلات هستیم.

وی با بیان اینکه تسهیلات ابتدایی استان 422 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود، گفت: عملکرد خوب استان باعث شد تا این لحظه 13 میلیارد بیش از رقم مصوب به استان تخصیص یابد و اعطای تسهیلات تا 500 میلیارد تومان نیز به واحدهای تولیدی استان صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم کل تسهیلات تا پایان مرداد ماه به دست واحدهای تولیدی برشد، یادآور شد: اگرچه در حال حاضر نیز تکاپوی واحدهای تولیدی افزایش یافته اما یقیناً از شهریور ماه شاهد رونق بیش از پیش تولید، رشد اقتصاد و توسعه استان خواهیم بود.

همچنین در شانزدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گزارشی از معرفی واحدهای تولیدی به بانک ها ارائه شد و هر یک از بانک ها نیز گزارشی از اقداماتی که تا کنون انجام داده اند ، ارائه کردند.

گفتنی است در این جلسه که با بحث و تبادل نظر اعضا همراه بود،ارائه تسهیلات به 43 واحد با اعتباری بالغ بر 53 میلیارد تومان مصوب گردید که با توجه به مصوبات پیشین جمعاً 310 واحد تولیدی با اعتبار 435 میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده اند.