به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، رضا شعبانی با اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت دمنده های واحدهای بازیافت گوگرد در فرایند تولید پایدار  واحد های عملیاتی و حساسیت بالای کنترلی، این ماشین ها ، نقش کلیدی  در فرایند عملیات دارد.

وی اظهارداشت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از زیر ساخت های موجود در پالایشگاه، باز طراحی و راه اندازی سامانه ی کنترلی با حداقل هزینه، بالاترین کیفیت و با رعایت استاندارد های جهانی به صورت موفقیت آمیز به اجرا در آمد.

شعبانی تصریح کرد: سامانه قبلی به علت عدم توانایی در استفاده بهینه از پروتکل های ارتباطی و عدم انتقال اطلاعات کنترلی ماشین به اتاق کنترل مرکزی، موجب اتلاف زمان، افزایش هزینه های تعمیراتی و بهره برداری بود که این امر با استفاده از تخصص و دانش فنی  کارشناسان ومتخصصان داخلی واحد ابزار دقیق انجام و راه اندازی گردید.

کارشناس ارشد ابزار دقیق پالایشگاه خانگیران در ادامه به مزایای مورد استفاده در این پروژه که قابلیت پیاده سازی در دیگر واحدهای صنعتی و عملیاتی را دارد اشاره کرد و بیان داشت: تعمیرات آسان و سریع تجهیزات کنترلی، بهره برداری بهینه از سیستم کنترل آن، هوشمند سازی سیستم، مانیتورینگ آنلاین در کنترل مرکزی، افزایش عمر تجهیزات  کنترلی از مزایای اجرای این سامانه می باشد.

وی ابرازداشت: این پروژه در چهار فاز شامل تحقیقات و  بررسی مدارک، کد نویسی اولیه، فاز شبیه سازی و پیاده سازی عملیاتی انجام شده است.

شعبانی خاطر نشان ساخت: این پروژه با هفت هزار و 500  نفر ساعت کار مداوم انجام شده و بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون ریال صرفه جویی را به همراه  داشته است.