به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام- ذبیح‌الله پورشیب در خصوص تصویب آئین‌نامه استخدام قهرمانان در هیأت دولت، گفت: بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای و آماتور از آینده شغلی خود ناامید بوده و دغدغه شغل را مانعی برای رشد ورزشی و رسیدن به مراحل قهرمانی می‌دانستند.
وی ادامه داد: خوشبختانه با تصویب این لایحه امیدی در دل خانواده ورزش به خصوص قهرمانان ایجاد شد که در حین و بعد از قهرمانی مشکلی در خصوص شغل و به طبع آن وضعیت معیشتی خود نداشته باشند و تنها به اهتزاز پرچم کشور در میادین بین‌المللی فکر کنند.
پورشیب با بیان اینکه بیش از 11 سال در تیم ملی فعالیت می‌کند، گفت: تاکنون شغل و درآمدی که با روند قهرمانی تداخل نداشته باشد، نداشته‌ام و به همین منظور از شنیدن این خبر روحیه‌ای مضاعف گرفتم و برای ورزشکاران رده‌های پایه که این دغدغه‌شان رفع شد بسیار خوشحالم.
کاراته‌کای سنگین وزن تیم ملی کشورمان در ادامه از تلاش‌های وزیر ورزش برای تصویب لوایح یاری‌کننده ورزش تقدیر کرد و گفت: چندین سال بود که بسیاری از افراد به دنبال عملیاتی کردن این مهم بودند که میسر نشد اما با تلاش‌های بی‌دریغ تیم حاضر در وزارت ورزش و جوانان این مهم تحقق یافت.
وی گفت: وزیر ورزش از دل جامعه ورزش بیرون آمده و با همه دغدغه‌های این حوزه آشناست، پس اقدامات مدیریتی وی چیزی جز صلاح و خیر ورزش و جوانان نیست؛ به همین خاطر امیدوارم با قدرت بیشتر به کار خود ادامه دهد تا ورزشکاران و جوانان از تصمیمات مدیریتی وی منتفع شوند.