به گزارش خبرگزاری برنا از سرخس، حسین سنجرانی در بازدید از تعمیرات اساسی واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه شهید هاشمی نژاد افزود: با توجه به موازات توسعه صنایع نفت و گاز، تاسیسات پالایشگاه خانگیران، گمرکات، ترانزیت و حمل و نقل متاسفانه شهرستان سرخس از عدم وجود جاده مناسب، بزرگراه و یا آزاد راه رنج می برد.

وی اظهارداشت: هرچند در تمامی زمینه ها پیشرفت مناسبی داشته ایم اما به لحاظ جاده تزانزیتی و زیرساخت ها هنوز مشکل داریم که نتیجه این بخش عدم تخصیص اعتبارات به این منطقه است.

این مقام مسئول تصریح کرد: با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت مهندس زنگنه وزیر نفت مقرر شده تا 30 درصد از اعتبارات بهسازی جاده مشهد _ سرخس از محل اعتبارات وزارت نفت تامین شود تا هرچه سریعتر عملیات عمرانی محور مرزداران به سرخس تا گنبدلی تسریع و شرایط بهتری از گذشته فراهم شود.

سنجرانی تاکید کرد: گره بسته 26 ساله محور مشهد _ سرخس نیازمند  900 میلیارد ریال اعتبار است و به همین میزان هم پیمانکاران از وزارت راه و شهرسازی طلب مالی دارند که امیدواریم با توجه به مشکلات موجود در تامین اعتبارات، کمک وزارت نفت این گره را باز کند تا این جاده به بهره برداری برسد.

فرماندار شهرستان سرخس با اشاره به جایگاه حساس پالایشگاه خانگیران در تامین انرژی شش استان کشور در شمال و شمال شرق کشور خاطر نشان ساخت: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد نقش بی بدیلی در ایجاد رفاه، معیشت و اشتغال در شهرستان داشته و دارد.

سنجرانی اضافه کرد: موانع ارتقا منطقه ویژه اقتصادی به منطقه آزاد برداشته شده و آستان قدس و سایر نهادها منتظر تصویب نهایی این طرح در هیئت دولت هستند.