به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، صادق حسین زاده ملکی با اعلام این خبر اظهار کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با معاونت اماکن متبرکه و امور زائران امسال 170 خادم حرم مطهر رضوی کاروان‌های اعزامی برای اجرای نهمین دوره جشن های زیر سایه خورشید را همراهی می‌کنند.

وی افزود: در نهمین دوره جشن های مردمی زیر سایه خورشید، برای هر کاروان حدود 4 تا 5 نفر از خادمان حرم مطهر رضوی با توجه به حجم برنامه‌ها به استان‌های کشور اعزام می‌شوند.

ملکی با بیان اینکه افزایش تعداد کاروان‌ها در نهمین دوره جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید امکان حضور 170 نفر از خادمان بارگاه منور رضوی را در این برنامه معنوی فراهم کرد، گفت: تمامی خدام با لباس‌ خادمی حضرت رضا(ع) در کاروان های رضوی حضور پیدا خواهند کرد.

وی افزود: هر یک از خدام در کاروان‌های رضوی با توجه به استعدادها و توانایی‌ها در نقش¬های مختلفی از جمله سخنگو به منظور تبیین برنامه‌ها، مداح برای ترویج شعائر رضوی و قاری یا مسئول حمل پرچم ایفای نقش خواهند کرد.

ملکی با اشاره به برگزاری کارگاه تخصصی خدام به منظور انتقال تجربیات و ایجاد وحدت رویه در اجرای برنامه‌ها، گفت: بیش از 90 درصد از خادمانی که در کاروان‌های زیر سایه خورشید حضور پیدا می کنند امسال برای اولین بار است که این کاروان‌ها را همراهی می‌کنند.

وی افزود: خدام آستان قدس رضوی در قالب گروه های مشخص به سراسر استان ها  اعزام می شوند و برنامه های متعددی به همین مناسبت اجرا خواهند کرد.