به گزارش برنا از اصفهان سردار عبدالرضا آقاخانی افزود: امسال 6 موضوع به عنوان ماموریت ویژه سال 95 به فرماندهی انتظامی استان ابلاغ شده است که در این زمینه پلیس استان نیز اقدامات خود را بر روی این ماموریت ها که از دغدغه های مردم نیز است ، متمرکز خواهد کرد.

وی ادامه داد: ماموریت اول، موضوع مواد مخدر است که در زمینه برخورد با باندها و شبکه های قاچاق مواد مخدر، توزیع کنندگان خرد و همچنین جمع آوری معتادان ولگرد، پلیس استان با شتاب بیشتری نسبت به سال قبل عمل خواهد کرد.

این مقام مسئول، دومین ماموریت ویژه ناجا در سال جاری را ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه عنوان کرد و گفت: این ماموریت نیز در قالب برخورد با بد پوششی، سگ گردانی، مزاحمان نوامیس و اراذل و اوباش که پلیس اصفهان اقدامات خود را از اول خرداد ماه آغاز کرده است و این اقدامات استمرار دارد و تقویت نیز خواهد شد.

سردار آقاخانی، ماموریت سوم نیروی انتظامی استان را موضوع مقابله با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد و با بیان این که قاچاق کالا به نوعی در اقتصاد مقاومتی، اخلال ایجاد می کند، تصریح کرد: این ماموریت به طور خاص و ویژه در دستور کار فرماندهی انتظامی استان است و امسال نیز بیشترین برخورد با ورود کالای قاچاق نسبت به سال های قبل توسط پلیس اصفهان صورت گرفت.

فرمانده انتظامی استان، پیشگیری و مقابله با سرقت، کشف سریع سرقت ها و دست یابی مال باختگان به اموال مسروقه، کاهش تصادفات در درون و برون شهر و رسیدن به شاخص 10 درصدی کاهش تصادفات فوتی و همچنین ارتقای توان آموزشی و مهارتی کارکنان پلیس را به عنوان دیگر ماموریت های وی‍‍ژه این فرماندهی در سال 95 عنوان کرد.

وی با اشاره به سفر جانشین فرمانده نیروی انتظامی و هیئت همراه به اصفهان گفت: در این سفر موضوع تجهیز، تکمیل و تقویت گلوگاه های ایست و بازرسی پلیس استان، هوشمند سازی، استفاده از سیستم های مکانیزه و تقویت پشتیبانی رده های انتظامی و نیروی انسانی در دستور کار قرار گرفت تا ورود هرگونه کالای قاچاق و محموله های مواد مخدر به استان برای قاچاقچیان سخت تر شود.

فرمانده انتظامی استان، استفاده از سیستم های هوشمند و تجهیزات مکانیزه برای اجرای بهتر ماموریت ها و کنترل جرایم و مجرمان را در دستور کار ویژه این فرماندهی عنوان کرد و افزود: پلیس اصفهان به دنبال هوشمند شدن و استفاده از سیستم های مکانیزه و پایش تصویری برای انجام ماموریت های خود است و ان شاء الله در آینده ای نزدیک 60 تا 70 درصد ماموریت های پلیس استان از طریق سیستم های مکانیزه انجام خواهد شد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار آقاخانی با بیان این که امروزه استفاده از پایش تصویری برای کنترل جرایم در تمام پلیس های دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار داشت: هوشمند شدن پلیس باعث سرعت بخشیدن و افزایش کیفیت ماموریت ها و در نتیجه پاسخ به مطالبات مردم در کمترین زمان ممکن و ارتقای احساس امنیت خواهد شد.