به‌گزارش خبرگزاری برنا از سمنان به نقل از  روابط‌عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، فاطمه ربانی مسئول مرکز فرهنگی‌هنری کانون مهدی‌شهر به‌منظور گرامی‌داشت یاد و نام کارگردان برجسته و صاحب‌سبک سینمای کودک و نوجوان، اعضای مرکز را به تماشای فیلم مسافر ساخته‌ی عباس کیارستمی دعوت کرد.

ربانی با اشاره به این جمله که فراموش نمی‌شوند آدم‌هایی که در دل‌ها ماندگارند، گفت: این‌بار آدمی از نسل باران که نام و یادش در دل‌های کسانی‌که دوستش دارند باقی می‌ماند از خانواده‌ی بزرگ کانون به‌سوی آسمان پرواز کرد.

گفتنی است فیلم مسافر درباره‌ی نوجوانی اهل ملایر است که تصمیم دارد به تهران رفته و مسابقه فوتبال را در ورزشگاه تماشا کند و با کمک دوستش برای تأمین هزینه‌های مسافرت با چند ترفند به جمع‌آوری پول می‌پردازد. سپس به تنهایی به تهران رفته و به ورزشگاه محل برگزاری مسابقه می‌رود؛ ولی تا شروع مسابقه چند ساعتی باقی مانده‌است، بنابراین به جایی دیگر برای استراحت رفته و بر اثر خستگی زیاد به خواب می‌رود. زمانی که از خواب بیدار می‌شود، می‌بیند که چندین ساعت گذشته است و وقتی به محل برگزاری بازی برمی‌گردد، مشاهده می‌کند که مسابقه تمام شده و او موفق به تماشای بازی نشده است.