به گزارش برنا،صدیف بدری با تأکید به اینکه رأی‌گیری برای اخذ مجوز راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری اردبیل و شش استان دیگر فردا چهارشنبه در صحن مجلس انجام می‌شود، تصریح کرد: امروز قرار بود این مصوبه در صحن مجلس بررسی شود که به فردا چهارشنبه موکول شد.

وی با بیان اینکه تمامی هفت نماینده مجلس استان توان خود را برای اخذ مصوبه به کار گرفته‌اند.، افزود: علاوه بر این تمامی نمایندگان شش استان دیگر که در خواست مجوز منطقه آزاد دارند تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا بتوانند سایر نمایندگان را با این طرح موافق ساخته و یا حداقل مانع از رأی مخالف شوند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: حتی از ظرفیت‌های معنوی استان و امام جمعه اردبیل و استاندار اردبیل استفاده شده تا بتوان نظر مثبت نمایندگان را برای اخذ مصوبه جلب کرد.

بدری با اشاره به استفاده از ظرفیت مدیران کل و تعامل با استان‌های دیگر تصریح کرد: هر چند نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از اخذ رأی مثبت یا منفی نمایندگان داشت اما با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته و تلاش ماه‌های اخیر تمامی مدیران استانی انتظار داریم به مصوبه مثبت دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بررسی لایحه به صورت تک فوریتی مطرح شده و بعد از اخذ رأی مثبت به مدت سه ماه در کمیسیون‌ها بررسی شده و بعد از آن رأی قطعی مجلس صادر می‌شود.

به گفته نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی حتی در صورتی که لایحه رأی مثبت نداشته باشد مجدداً قابل‌طرح در مجلس به صورت رأی‌گیری نوبتی است که نزدیک به پنج ماه زمان به طول خواهد انجامید.