به گزارش خبرگزاری برنا ، محمد مجوزی اظهار داشت: با توجه به تاکید اقتصاد مقاومتی بر تولید ملی و داخلی، دانشگاه آزاد زابل نیز سعی بر عملی کردن آن از طریق پرورش انواع محصولات نموده که در این راستا پرورش ماهی و شیلات یکی از بهترین راه های عملی کردن آن به شمار می رود.

وی افزود: استکبار جهانی و در راس آن آمریکا با فشار بر ایران از طریق تحریم ها قصد ضربه زدن به ایران اسلامی و به زانو درآوردن آن دارد اما مقام معظم رهبری با رهنمودهای ارزنده خود در خصوص افتصاد مقاومتی نقشه بیگانگان را نقش بر آب کردند بنابراین تمام مردم و مسولان اقتصاد مقاومتی را باید در سرلوحه امور و کارهای خود قرار دهند تا با تکیه بر استعدادهای خود دست اجانب را از کشور کوتاه کنند.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی دارای ارکان بهره گیری از تمام ظرفیت های دولتی و مردمی، حمایت از تولید ملی، اقتصاد مقاوم، مدیریت مصرف و مدیریت منابع ارزی می باشد بنابراین یک نسخه جامع و شفابخش برای اقتصاد کشور در شرایط فعلی و تحریم ها می باشد.

مجوزی تصریح کرد: دانشگاه آزاد زابل به منظور اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و همچنین اقتصاد دانش بنیان اقدامات قابل توجهی نسبت به عملی کردن انواع کارهای اقتصادی از قبیل پرورش ماهی و رهاسازی سه هزار بچه ماهی کرده است.

وی با عنوان اینکه، سه هزار بچه ماهی هامور و علف خوار در استخر پرورش ماهی رها شده اند ادامه داد: ایجاد باغات انگور یاقوتی و پسته به مساحت هشت هکتار از دیگر عملکرد دانشگاه آزاد زابل جهت انجام فعالیت های اقتصادی کاهش وابستگی به شهریه به شمار می رود.

رییس دانشگاه آزاد زابل ابراز داشت: با توجه به شرایط خوب نگهداری و پرورش ماهیان علف خوار در شرایط آب و هوایی گرم زابل پیش بینی می شود ماهی های فوق از رشد بالا و خوبی برخوردار باشد به طوری که زودتر از موعد برداشت خواهد شد.