به گزارش خبر گزاری برنا در تهران، محمدزاده پودینه رئیس شورای اسلامی شهرقدس با اشاره به اینکه در آستانه شروع مسابقات لیگ برتر فوتبال هستیم، گفت: افزایش امکانات و تجهیز استادیوم شهدای شهرقدس مطابق استاندارهای کشوری و آسیایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

خدابخش محمدزاده پودینه در جلسه هماهنگی و بررسی مشکلات استادیوم شهرقدس که با حضور معاونت خدمات شهری و مسئول استادیوم برگزار شد، گفت: تا پیش از اینکه بازی های تیم پیکان در استادیوم شهرقدس برگزار شود این استادیوم هیچ برد تبلیغاتی نداشت و کسی از وجود آن مطلع نبود ولی با انجام بازی های لیگ برتر و یک امروز همه این استادیوم را یکی از برترین استادیوم های کشور می دانند.

وی افزود: ساخت چنین پروژه هایی هزینه های بسیاری برای شورا و شهرداری دارد ولی هزینه نگهداری آنها نیز بسیار زیاد است و برای اینکه به همه استان و کشور معرفی شوند نیاز به تبلیغات بسیار است که حضور تیم های درجه یک ورزشی در این اماکن کمک بسیاری در این زمینه می کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سالن ورزشی جند منظوره شهید کشوری نیز در 20 متری ولیعصر تقریبا تکمیل شده و صحبت هایی برای حضور تیم بسکتبال مهرام در این سالن شده و حتی مسئولان این باشگاه ابراز تمایل کردند که سالنی در این شهر احداث نمایند.

پودینه اظهار داشت: برگزاری مسابقات لیگ برتر در استادیوم شهدای شهرقدس برای ما اهمیت بالایی دارد و به همین دلیل باید همواره امکانات استادیوم را بروز کرد، خوشبختانه پس از پایان لیگ گدشته تغییرات خوبی حاصل شده است ولی هنوز کمبودهایی وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهرقدس عنوان کرد: در سال گذشته تنها یک معبر برای تردد تماشاگران و تیم ها وجود داشت که برای سال جدید ورزشی یک معبر جدید مخصوص تیم ها ایجاد شده که زیرسازی صورت گرفته و فقط آسفالت نشده که حتما تا پیش از آغاز لیگ این کار نیز انجام می شود.

وی ادامه داد: همچنین انتظار می رود که تمام سکوهای تماشاگران صندلی گذاری شود و تابلوی ورودی استادیوم تعویض شود و درب های ورود و خروج نیز برای استفاده تماشاگران کاملا مشخص شوند.

در ادامه نشست مسئول استادیوم شهدای شهرقدس گفت: تاکنون 45 بازی رسمی در لیگ یک و لیگ برتر در این استادیوم برگزار شده است که خوشبختانه تمامی این بازی های با کیفیت مطلوب انجام شده و همه ناظران متفق القول بودند که استادیوم شهرقدس بعد از استادیوم آزادی بهترین استادیوم کشور است و می تواند میزبان مسابقات بین المللی باشد.

بهروز غلامپور افزود: در حال حاضر پروژکتورهای ورزشگاه مطابق استانداردهای ای اف سی است و 8 درب نیز برای خروج تماشاگران تعبیه شده، ظرفیت نیمکت دخیره ها افزایش یافته و سیستم آبیاری چمن ورزشگاه نیز کاملا هوشمند است، با این حال هنوز مشکلاتی وجود دارد که تلاش می  کنیم  تا پیش از شروع لیگ جدید همه را مرتفع نماییم.

سپس معاون خدمات شهری شهرداری قدس گفت: مسابقات لیگ برتر برای ما بسیار حائز اهیمت است و بنده آمادگی دارم تا با هماهنگی بین شهرداری های غرب استان تهران پیش از هر مسابقه اطلاع رسانی گسترده انجام دهیم تا مسابقات با تماشاگر بیشتری برگزار شود.

رحیم اسدی افزود: البته این موضوع منوط به این است که تمام مشکلات ورزشگاه برطرف شود و ما بتوانیم از تماشاگران و تیم های ورزشی استقبال مناسبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در زمین های اطراف استادیوم نخاله هایی مشاهده می شود که باید حتما تا پیش از آغاز لیگ جمع آوری شوند، همچنین استادیوم مشکل آب دارد که باید هرچه سریعتر میزان آب مورد نیاز ورزشگاه را مشخص نمایید تا با هماهنگی و همکاری آبفا این مشکل را برطرف نماییم.

در انتهای جلسه خدابخش محمدزاده پودینه- رییس شورای اسلامی شهرقدس، رحیم اسدی- معاون خدمات شهرداری قدس ، بهروز غلامپور- مسوول استادیوم ورزشی شهدای شهرقدس ، امین رحمتی سرپرست دفتر فنی شهرداری،حسن ولیجانی مسئول امور شهری و علیرضا حبیبی نماینده اداره زیباسازی از استادیوم ورزشی بازدید کردند.